Bittrex binlerce hesabı kapatma nedeniyle şüphe noktası oldu.

Cointelegraph son günlerde Bittrex kullanıcılarının hesaplarının bilinmeyen sebeplerden dolayı devre dışı bırakıldığı konusunda şikayetler geldiğini gözlemledi.

Bir kullanıcı Bittrex hesabında bugünkü fiyatı yaklaşık 30.000 doların üzerinde olan 6 Btc bulunduğunu ve hesabına erişemediğini, destekten herhangi bir cevap alamadığını söylüyor. Diğer bir kullanıcı: “Bittrex hesabım, herhangi bir uyarı veya duyuru yapılmadan 3 gündür devre dışı bırakılmıştır. Destekleri de geri dönüş yapmıyor.”

Yine başka bir kullanıcı, yasakların kullanıcıların vatandaşlığına bağlı olabileceğini ileri sürüyor: “İran'da, 3.000'den fazla hesap geçersiz hale getirildi.”

Sessizlik
Bittrex, yorum isteğimize cevap vermedi. Bittrex.com/news kısmı da boş Bittrex'in Facebook sayfası, sorunlu olan tüm kullanıcıları destek web sitelerine gitmesini için yönlendiriyor.

Garip olaylar
Bir borsanın herhangi bir açıklama yapmadan binlerce hesabı aniden devre dışı bırakması son derece sıra dışıdır. Ancak, Bittrex'te son zamanlarda yapılan garip gelişmeler sadece bu değil.

Bloger The CryptoSyndicate geçen hafta Bittrex'te dahili bir hatanın altcoinlerin alım-satımını sağladığını ve diğer tüm önemli borsalarda düşüşe neden olduğunu iddia etmektedir.

Tuhaf davranış
Bu ve diğer talihsiz olaylar göz önüne alındığında, binlerce hesap görünüşte fark edilmeden donduklarında ve Bittrex'in destek ekibi cevap vermediğinde kullanıcıların çok endişe etmesi hiçte şaşırtıcı değil.

Şimdilik herkes cevap bekliyor…

Kaynak;
https://www.cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ