Merhaba arkadaşlar, tekrar bir borsa inceleme yazısıyla birlikteyiz bugün "Bittrex" borsasını inceleyeceğiz. Bittrex bize ne gibi avantajlar sunuyor ne gibi avantajlardan mahrum bırakıyor bunlara teker teker bakacağız. 

Ben Bitcoin hayatıma Bitstamp borsası ile başlamıştım. Gayet memnun kaldığım Bitstamp borsası kullanıcı dostu ara yüzü ile benim için hala gözde olan borsadır diyebilirim. Fakat son zamanlardaki "Altcoin" limiti (azlığı) ve yeni gelen coinlere pek destek vermemesi bazı fırsatları kaçırmama yol açıyordu. Bittrex işte bana bu fırsatları sunabiliyor. Çünkü Bittrex şuan en iyi Altcoin borsası durumuna geldi. 

Resimde de gördüğünüz gibi neredeyse piyasadaki değerli ve ekibi sağlam olan birçok altcoine destek veriyor. Hacim olarak değerlendirirsekte epey yüksek bir hacmi var. Resimdeki alt kısımda görebiliceğiniz gibi 106,137.5030 adet BTC piyasada işlem görüyormuş. Bu gerçekten büyük bir hacim. Diğer borsalara göre fiyat artış/inişlerini anında yansıtan bir borsa bazen diğer borsalar ile arasında 30$~40$ gibi önden gitmeside oluyor.

Her coin için ayrı ayrı analiz yapabilmenizi sağlayan grafik ve istatistikler mevcut. BTC/XXX marketinden istediğiniz pariteyi seçerek işlem yapabilirsiniz. Hatta anlık alım satımları görebilirsiniz. Fiyat artışları hacim büyüklüğünden dolayı biraz seri oluyor. Takip ederek işlem yapmanızda fayda var.

Al/sat işlemini bu kısımdan yapıyoruz. Max kısmına basarak elimizdeki tüm coinleri bir anda satışa yada elimizdeki USDT yi bir anda işleme alabiliyoruz. Daha sonra Price kısmından isterseniz o anki fiyatı istersenizde kendi istediğiniz fiyatı firebilirsiniz. "Good 'till Cancelled" kısmı ise şu anlama geliyor. İptal edene kadar en iyisi yani satış veya alış girdiğinizde siz emiri iptal edene kadar en iyi teklifin/teklifinizin o olması gibi. Tabiki daha fazla limitte girebiliyorsunuz "=>" şekliden girdiğiniz emirde Price kısmına girdiğiniz fiyattan büyük bir fiyata çıktığında satış yaparken "<=" kısmına tıkladığınızda ise Price kısmına girdiğiniz fiyata eşit yada ondan daha düşük bir fiyata düştüğünde alım yapıyor. Bazen borsa çok hızlı ilerliyor fiyatlara yetişemeyebiliyorsunuz.

Wallet kısmında çekim yapmak isterseniz (-) ye eğerki yatırım yapmak isterseniz (+) ya basıyorsunuz. Paranızı Bittrex'te USD olarak herhangi bir bankaya yatıramadığınız gibi herhangi bir bankayada çekemiyorsunuz. Bu işte kötü bir durum bence, çünkü paranızı fiziksel olarak alabilmeniz için banka transferi yapan bir borsaya aktarmanız gerekiyor. Yapılan her işlem için Bittrex'in komisyon oranı %0.25 hacimsel büyüklükte önemli deği bir borsadan diğerine para aktarırkende aynı komisyonu ödüyorsunuz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ