Bittrex Borsası Arayüzünü Yenileyerek Tekrar Kullanıcı Alımına Başladı

Merhabalar, eski bir borsa olan ve birçok altcoin bünyesinde barındıran Bittrex borsası yeniden kullanıcı alımlarını başlattı. Bu haber piyasaya para girişlerinin devamının olabileceğini anlatır nitelikte. Bildiğiniz gibi 2017 Aralık ayında Bittrex, Bitfinex, Binance ve Bitstamp kullanıcı alımlarını durdurmuştu. Hatta yurtdışındaki bazı borsalarda bir ara üye alımını durdurma kararı almışlardı. Gösterilen sebep ise genel olarak bu kadar büyük bir gelişme sonrasında altyapı desteklerinin yetersiz kalışından ötürü sistemlerinin ve veritabanlarının şişmesinin engellenmesi gerekçesiyle gerekli iyileştirmeler yapılana kadar üye alımını durdurmuş olmalarıydı.

Bittrex borsası bu geri dönüşle birlikte altyapısını güncelleyerek arayüzünde de ciddi değişikliklere gitmiş durumda. Zaten bildiğiniz gibi Poloneix borsasıda Goldman Sanches tarafından satın alınmıştı ve o sıralarda da Bitcoin ve kripto marketi ufak çaplı bir pump yaşamıştı. Wallet kısmına girdiğinizde sol tarafta marketleride görebiliyorsunuz ve durum değişimleri takip edebilmenizin yanısıra marketlerede kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor.

Hesaplarınızı aktifleştirdikten sonra işlemlerinize devam etmeniz sizlerin yararına olabileceği gibi herhangi bir aksi durumda hak iddia edebilmek için de kullandığınız hesabın pasaport onayı ile ilişkilendirilmesi sizin açınızdan iyi olacaktır. Çünkü zaman zaman Bittrex uygun olmayan ve uzun süre kullanılmamış hesapları kapatmakta (geçici olarak askıya alma) bu gibi bir durumda paranız içeride hesabınız açılana kadar sıkışma durumunda kalabilir ve bu durumda size stresli zamanlar yaşatabilir.

Diğer borsaların nezaman yeni üye alımlarını açacağını tam olarak bilmiyorum fakat Binance hali hazırda zaten üye alımlarına devam ediyor uzun süredir. Diğer borsalarında üye alımlarını tekrardan aktifleşmesiyle birlikte piyasaya gelecek olan para akışının hızlanması sağlanacaktır. Zaten bu yaşadığımız çöküşün en büyük sebeplerinden birisi piyasaya yeni üye alımları yapmayan borsalar yüzünden yeni para girişinin durmasıydı. Bu durumun içinde ben altyapı yetersizliği veya veri tabanı sisteminin yetersizliği gibi bir iyimser yada iyi niyet göstergesi nacizane bir sebep görmek için sebep bulamıyorum. Bence kasıtlı yapılan bir eylemdi bu piyasaya para girişini durdurarak çok daha yüksek seviyelere gidebilecek bir Bitcoin'i kimsenin durduramayacağı korkusu gibi bir durum oluşmaya başlaması durumundan rahatsız olan bazı kesimlerin baskısı ile alınmış bir karar olabilirde. Neyse sözü fazla uzatmadan bir final yaparsak

-Eski kullanışlı alışılmış arayüz değişmiş ve yerine kullanmayı içimden bile geçiremediğim bir tarzda olan yeni arayüz gelmiş

-Wallet sekmesine girdiğinizde karşınıza çıkan sol taraftaki market sekmesi biraz akıllıca ve cazip olmuş.

- Grafiklerin büyütülmesi ve eklenen indikatörlerle birlikte analiz yapılabiliyor olabilmesi hoş bir durum haline gelmiş. Sol taraftaki menüden gene marketler arasında geçiş yapılabilmeside çok güzel duruyor.

Biraz değil baya bir Binance borsasına benzemeye çalışılmış sanırım.

Order Book kısmındaki BUY ve SELL sekmeleri değişmeli olarak kontrol ediliyor aynı Binance borsasındaki gibi bir durum oluşmuş. Fakat indikatör açısından gerçekten çok ileride bir grafik çalışmasını size sağlayan hatta mumların tiplerini bile değiştirebildiğiniz seçenekler sunan grafik bölümü gerçekten harika olmuş.

Bittrex borsasındaki komisyon oranları yapılan her işlem için %0.25 iken transfer ücretleri hala 0.001 Bitcoin seviyesinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ