Bittrex "Kuzey Kore, İran, Kırım, Suriye ve Küba" kullanıcılarını bloke etti

Bu ay yapılan borsa yeni hizmet şartları yürürlüğe girdikten sonra Rus yatırımcıların Bittrex'e erişemeyecekleri yönündeki endişeler hafifletilmiş gibi görünüyor. Ticaret, 9 Mart'tan başlayarak Kuzey Kore, İran, Kırım bölgesi, Suriye ve Küba sakinlerini resmi olarak ticaret hizmetlerine erişmesini engelleyecek.

Kısıtlı yerler

Geçtiğimiz ay, Las Vegas merkezli şifreleme borsası olan Bittrex, 9 Mart'ta yürürlüğe girmesi beklenen yeni hizmet şartlarını yayınladı .

Yeni hizmet şartları, "Amerika tarafından ambargo altına alınan herhangi bir devletin, ülkenin, bölgenin ya da diğer yargı alanlarının vatandaşları ya da sakinleri" nin Bittrex'in ticaret hizmetlerine erişmesini yasaklayacaktır.

Yeni hizmet şartlarının Rus kullanıcıları arasında 2014'ten beri Rusya Federasyonu'na uygulanan yaptırımların Bittrex'e erişemeyebileceği endişesi doğurduğu bildirildi. Bununla birlikte, pek çok tüccar dövizin destek ekibiyle temas kurduğunu ve yeni hizmet şartlarının ulusların vatandaşlarını "ekonomik yaptırımlar" ile yasaklamayacağına dair bir talepte bulunduğunu gösteriyor.

Bittrex'in yeni hizmet şartları, "ABD, Kuzey Kore, İran, Kırım bölgesi, Suriye ve Küba" ambargosu altındaki ulusların sakinlerini özellikle hariç tutacak. Buna ek olarak, "ABD hükümeti tarafından alınan bir ekonomik yaptırım" bulunan herhangi bir kişi ticaret platformuna erişimin de yasaklanması.

ABD'nin devlet cihazlarının realpolitik hedeflerini projelendirmesi

Bittrex'in güncellenmiş hizmet koşullarındaki sınırlı yerlerin yeni listesi, geçen yıl başlatılan bir darbe sürecinin resmileştirilmesini içeriyor gibi görünüyor.

2017'de haberler. Bittrex'in "İran hesaplarını herhangi bir başkan olmadan kapatmaya ya da 12 Ekim'den duyurular yapmaya başlamış olduğu" bildirildi. Bay Ahmadi, İran vatandaşlarının destek taleplerine cevap vermemek için karşılık vermediğini iddia ederek İranlıların hesaplarında tutulan fonları geri almak için hiçbir yol kalmadı.

Bay Ahmadi, ABD emperyal hedeflerinin artan izdüşümünün, kripto para endüstrisinin daha büyük bir düzenlemesi olarak tezahür ettiğine delalet etti. Ahmadi, "bitcoinin akışkanlığını dünyanın dört bir yanındaki insanları kontrol etmek ve kendi siyasi çıkarlarına ulaşmak için kullanıyorlar" dedi. "Bitmiş eşya ve blok zincir bu değildir, bu sistemin ruhuna aykırıdır."

Düzenleyici uygunluğun, Satoshi Nakamoto tarafından tasarlanan Bitcoin'in orijinal görüşünü baltaladığını mı düşünüyorsunuz?  Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın bu düşüncelerinizin bizim için çok önemli olduğunu bilin isteriz

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ