Bittrexten açıklama geldi

Geçtiğimiz günlerde herkesin haber olarak paylaştığı ve piyasayı biraz çalkalayan haberlerden biri Bittrex'in kullanıcılarının hesaplarını sorgusuz sualsiz engellemesi yada kapatmasına ilişkindi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bittrex, gündemi meşgul eden kapatılan kullanıcı hesaplarıyla ilgili sessizliğini bozdu ve web sitesinden bir duyuru yayınladı.

Borsanın resmi sitesinden yaptığı duyuruya göre, herhangi bir sorun olmadığını, bazı hesapları gerekli incelemeler yapmak adına askıya aldıklarını ve kapatılan hesapların %0.1 oranını geçmeyeceğini iddia etti. Sanıyoruzki durum sandığımız gibi değilmiş, açıklamada zaten verilen bilgiler yeterince açık.

Borsanın açıklaması:

Bittrex hesaplarının ertelenmesine ilişkin son raporları ele almak istiyoruz. Zaman zaman uyumluluk incelemeleri yaparız ve hizmetimize ve kullanıcılarımıza zarar vermemek için dikkatle çalışırız. Bu uygunluk incelemesi kapsamında, incelemenin tamamlanmasını bekleyen bazı hesapları geçici olarak askıya aldık. Kapalı ya da yasak hesapların sayısı çok sınırlıdır: Bittrex toplam hesapların% 0.1’den daha az . 

Sanırım Bittrex'in olay ile ilgili geri bir duruşu yok. Bu askıya alınan hesaplarda büyük ihtimalle bir database temizliği nidasında diye düşünüyorum.

Bittrex’in borsa ücretlerini yanlış veya hatalı hesapladığı, alım-satımla ilgili bir güvenlik sorunu olduğu, Bittrex’in kullanıcı adına saklanan bazı paraları kaybettiğini veya Bittrex’in hesaplarının durumunu tartışmak için Slack’e erişimi yasaklamış olduğunu bildiren tüm iddialar gerçek dışıdır. Bittrex, insanların dijital para birimi ekonomisine güvenli bir şekilde katılabilecekleri güçlü, güvenli ve uyumlu bir değişim yapmaya kendini  adamıştır. Değerli müşterilerimizin sabırlı olmasını rica ederiz.  

Bir ek daha yapmak gerekirse, Bittrex borsasında ETH leri kaybolan bir kişinin mevcut ETH lerini bulup kendisine teslim eden borsada yine Bittrex'ti. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ