Kripto varlık yöneticisi Bitwise, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı bir borsada işlem gören fon (ETF) başlatmaya çalışıyor.

Kripto varlık yöneticisi Bitwise, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı bir borsada işlem gören fon (ETF) başlatmaya çalışıyor.

Kripto varlık yöneticisi Bitwise, nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmaya çalışıyor ve adını bu tür bir yatırım aracı için büyüyen bir umut listesine ekliyor. ETF'ler, bir varlığın veya varlık grubunun fiyatını izleyen ve gerçek bir borsada hisse senedi gibi ticaret yapan yatırım ürünleridir. Oldukça az sayıda kripto şirketi bitcoin ETF'ye başvurdu, ancak hiçbiri SEC tarafından onaylanmadı.

 ETF Serisi Çözümler, Bir BTC ETF Dosyalamak İçin Bitwise Index Services İle Birlikte Çalıştı

ETF Series Solutions, 14 Eylül Salı günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) bir Bitcoin vadeli ETF başvurusunda bulunmak üzere varlık yönetimi firmasının bir bölümü olan Bitwise Index Services ile birlikte çalıştı. Onaylanması halinde, Bitwise Bitcoin Strategy ETF doğrudan Bitcoin'e yatırım yapmayın. Bunun yerine, fon “esas olarak CFTC'ye kayıtlı emtia borsalarında işlem gören standartlaştırılmış, nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dolaylı yatırımlar yoluyla Bitcoin'e maruz kalmayı” amaçlıyor. ABD SEC, bir Bitcoin ETF'sini onaylama konusunda oldukça tereddütlü.

 SEC Henüz Bir Bitcoin ETF'sini Onaylamadı

Dünyanın en büyük kripto para birimine bağlı Bitcoins ETF, uzun süredir Amerikalı yatırımcıların istek listesinde yer alıyor, ancak SEC henüz böyle bir ürünü onaylamadı. Ajans, Bitcoin'in oynaklığını ve piyasa manipülasyon risklerini kararları reddetmek veya geciktirmek veya hayal kırıklığına uğramış başvuru sahiplerini tekrar tekrar geri çekmek için bir bahane olarak gösteriyor. Şu anda, VanEck, Fidelity ve SkyBridge gibi şirketler de dahil olmak üzere SEC'in başvurularını onaylaması için sıraya giren ondan fazla firma var. Bununla birlikte, ajansın başkanı Gary Gensler geçen ay Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ETF görmeye daha meyilli olacağını ima ettiğinden, fiziksel Bitcoin tarafından desteklenen bir ETF için umutları azalıyor gibi görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ