Kripto para varlık yönetim şirketi Bitwise - şimdilik, en azından, bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) teklifini geri çekti.

Bitwise Bitcoin ETF Teklifini Geri Çekti

Kripto para varlık yönetim şirketi Bitwise - şimdilik, en azından, bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) teklifini geri çekti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) Salı günü sunulan bir nota göre, Bitwise bu hareketin “kamu çıkarları ve yatırımcıların korunması ile tutarlı” olduğunu söyledi.

Bitwise'ın küresel araştırma başkanı Matt Hougan konuyu doğruladı ve şunları söyledi:

"Gerçekten başvuruyu geri çektik. Bu prosedürel bir adımdır ve başvurumuzu uygun bir zamanda yeniden yapmayı amaçlıyoruz.”

Hougan, firmanın SEC'in ilk dosyalamaya 112 sayfalık cevabında sorduğu soruları yanıtlamak için “çok çalıştığını” da sözlerine ekledi. “Bitcoin ETF'sinin geliştirilmesine tamamen bağlıyız.”

Bitwise, yeniden doldurma için zaman çizelgelerini henüz belirlememiş durumda.

Haberler, Bitwise'ın tüm yatırımcılara düzenlenmiş ve tanıdık bir fon biçiminde bitcoin'e erişebilmelerini sağlamanın “kararlı” olduğunu söylemesinden sadece haftalar sonra geliyor.

Bitwise, ETF teklifini ilk olarak Ocak 2019'da NYSE Arca ile birlikte verdi. O zamandan beri Bitwise, SEC ile bir araya geldi. Firmanın 500 sayfalık bir teknik inceleme ve sahte hacimlerle ilgili bir sunum yaptığını da sözlerine ekledi.

Eylül ayında, Cboe BZX Borsası da reddedildikten sonra VanEck / SolidX Bitcoin ETF teklifini geri çekti.

 Bazı firmalar Bitcoin ETF teklifleri sundular, ancak SEC piyasa manipülasyonu konusunda endişe duyduğundan henüz hiçbiri onaylamadı. SEC başkanı Jay Clayton, bir keresinde piyasa manipülasyonuyla ilgili endişeler giderilene kadar bir kripto ETF onayına giden bir yol görmediğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ