Blackmoon Blockchain Tabanlı Yatırım Fonlarını Tokenize Etmek İçin İCO’ya Başvurdu.

Crypto ve Blockchain dünyası  hızlı bir şekilde ilerledikce, kripto yatırım fonlarının yaratılması, tanıtımı ve yönetimi  araçları da gelişmektedir.  Iconomi Digital Assets Management Platformu kullanıcıların çeşitli dijital varlıklarının yatırımı ve yönetimini sağlamaktadır. Bu sırada, Melanport ilk başta Ethereum platformu üzere olmakla, dijital varlıkların yönetimi için blokchain protokolü yapmıştır. Bu temel olarak blockchain hedge fonlarının iskelet sistemi gibi düşünülebilir.

Halhazirda, tokenize yatırım araçları tamamen kripto ya da ticareti yapılabilen varlıklara odaklanmıştır. Örneğin Amerika doları veya altın gibi varlıklar. Ama Fiat yatırım gibi imkanlara erişim sağlamak bir yandan gelir kaynaklarını çeşitlendirirken, öte yandan da kripto evrenin yararlarını da korumaktadır. İlave olarak, yatırımcılar tokenize fonlarından geleneksel fonlarla kıyaslamada daha fazla gelir elde etmektedirler.

Şimdi, finansal teknoloji ve yatırım yönetimi şirketi olan Blackmoon Financial Group, tokenize yatırım fonlarını tahmin etmek nedeniyle blockchain tabanlı Blackmoon Crypto (BMC) platformunu piyasaya sürdü. BMC kripto paraların yasal ve güvenli yatırım sistemini kurmanın yolunu bulduğunu iddia edir.

İleriye sürülen teklif şimdilik çokta dikkat çekmeyebilir, ama sonradan “kripto kovboy” olma ihtimali de akılda tutulmalıdır. Birincisi, şirket Target Global, AN&N İnvestment, Flint Capital gibi büyük yatırımcılardan 3.5 milyon dolarlık sermaye yatırımı alabilmiştir. Ve şu an Blackmoon’un 9 ülkede kredi piyasası mevcuttur. Aylık hacmi 13 milyon dolar olan Blackmoon’un anlaşmaları 100 milyon dolar hacmini aşmaktadır.

BMC 12 Eylül tarihinde tokenlerini satışa sunmuştur. Şirketin amacı tokenize eden yatırım araçlarına yeni bir standard getirmektir. Fiat ve Crypto arasındaki boşluğu kaldırarak bir köprü rolünü yapmağı düşünüyorlar. Bu standardlar  teknoloji ve  altyapıdan hükuki  işler, şirket yöneticiliyine kadar geniş alanı kapsamaktadır. Yenilik olarak, deneyimli ve onaylanmış yatırım yöneticileri  Blackmoon Ccrypto platformuna dayalı fon yaratma imkanına sahip olacaklar. Platforma  ve tokenleri Ethereum ve Üaves blockchain tabanlıdır.

Bu yeni platformun iddiaları kulağa hoş geliyor. İlerleyen zamanlarda  gerçekte neler olacağının şahidi olacağız.

Alıntı yapılan kaynak;
https://techcrunch.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ