BlackRock, varlık yöneticisinin kendisini kripto alanına kaptırdığını gören bir adım daha attı.

BlackRock, Coinbase Anlaşmasından Sonra Bir Bitcoin Özel Güvenini Başlattı

BlackRock, varlık yöneticisinin kendisini kripto alanına kaptırdığını gören bir adım daha attı.

BlackRock, kurumsal yatırımcılarına “Bitcoin'in performansı, daha az masraf ve güvenin yükümlülükleri” sağlayacak bir spot Bitcoin özel tröstü başlattı.

BlackRock, yatırımcılarının seçtikleri yatırım ürünlerine erişim sağlama taahhüdünü yeniden teyit etti. Yatırımcılarının Bitcoin ile başlayan kripto piyasasına maruz kaldığını gören Coinbase ile bir anlaşma imzaladıktan sadece birkaç gün sonra, varlık yöneticisi, ABD kurumsal yatırımcılarına sunulan bir Bitcoin özel tröstünü başlattı.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi yaptığı duyuruda, kurumsal yatırımcılardan kripto para piyasasına giderek daha fazla ilgi duyduğunu doğruladı. İlginç bir şekilde, bu ilgi, genellikle ayı piyasası olarak kabul edilebilecek olana gelir. Örneğin Bitcoin, bu seviyeye düştüğünden beri 23.000 $ fiyat aralığından çıkamadı.

Bu ilgi, portföyünde 10 trilyon doları aşan varlık yöneticisini bu varlıklara girmek için verimli ve uygun maliyetli erişim seçenekleri geliştirmeye yönlendirdi.

BlackRock, Bitcoin'e İlgi Duyuyor

BlackRock, kripto pazarına girerken Bitcoin'e büyük ilgi gösteriyor. Haklı olarak, en eski dijital varlık, piyasa değerinin yüzde 50'sinden fazlasını elinde tutuyor. Son duyuruya göre, Bitcoin çoğu soruşturmanın konusu.

Bitcoin'in enerji tüketimiyle ilgili son zamanlarda yapılan eleştirilere rağmen şirket, RMI ve Energy Web gibi kuruluşların çabalarını övdü. İki kuruluşun “Bitcoin madenciliğinde sürdürülebilir enerji kullanımına daha fazla şeffaflık getirmek için programlar geliştirdiğini ve bu girişimler etrafındaki ilerlemeyi izleyeceğini” belirtti.

Varlık yöneticisi, müşterilere kripto pazarına erişim sağlamanın yanı sıra, dört dijital varlık alanını ve bunlarla ilişkili ekosistemleri incelediğini kaydetti. Bunlar, izin verilen blok zincirler, sabit paralar, kripto varlıklar ve tokenleştirmedir. Şirket, bu alanlarda müşterilerine ve daha geniş sermaye piyasalarına fayda sağlayabilecek potansiyel görüyor.

CNF'nin yakın zamanda bildirdiği gibi, BlackRock, Coinbase ile kurumsal yatırımcılarına Coinbase Prime aracılığıyla kripto piyasasına erişim sağlayacak bir anlaşma imzaladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ