BlackRock şimdi kurumsal müşterilerine Coinbase Prime aracılığıyla kripto sunuyor. Şimdilik, yeni hizmet, talebe bağlı olarak gelecekte teklifi genişletmeyi planlayan yalnızca Bitcoin'i içeriyor.

BlackRock, Kurumsal Yatırımcılara Coinbase İle İşbirliği İçinde Doğrudan Kripto Erişimi Sunuyor

BlackRock şimdi kurumsal müşterilerine Coinbase Prime aracılığıyla kripto sunuyor. Şimdilik, yeni hizmet, talebe bağlı olarak gelecekte teklifi genişletmeyi planlayan yalnızca Bitcoin'i içeriyor.

Yatırım yönetimi şirketi BlackRock (NYSE: BLK), kurumsal yatırımcılara kripto sunmaya başlama planlarını duyurdu. Geliştirmeye göre varlık yöneticisi, yatırımcılara Coinbase Prime aracılığıyla erişim sağlamak için kripto borsası Coinbase (NASDAQ: COIN) ile ortaklık kurdu. Coinbase Prime, kurumsal yatırımcılara hizmet etmek için oluşturulmuş entegre bir ticaret çözümüdür.

BlackRock, Kurumsal Müşterilere Kripto Sunuyor

BlackRock'un Coinbase'de kripto sahibi olan kurumsal müşterileri, varlık yöneticisinin portföy yönetim yazılımı olan Aladdin'e erişebilecek. Ayrıca, karşılıklı müşteriler kripto ticareti, birinci sınıf aracılık, saklama ve raporlama özelliklerinden yararlanır.

BlackRock ve Coinbase arasındaki ortaklık, gelecekte daha fazla kripto içermeyi planlayan şimdilik yalnızca Bitcoin'i içeriyor. Bir BlackRock sözcüsü, varlık yöneticisinin zaman içinde müşterilerin taleplerine göre teklifini diğer dijital varlıklara genişletebileceğini söyledi. BlackRock Stratejik Ekosistem Ortaklıkları Küresel Başkanı Joseph Chalom, kurumsal yatırımcılara doğrudan erişim sunan kripto hakkında konuştu. Açıkladı:

“Kurumsal müşterilerimiz, dijital varlık piyasalarına maruz kalmakla giderek daha fazla ilgileniyor ve bu varlıkların operasyonel yaşam döngüsünü nasıl verimli bir şekilde yöneteceklerine odaklanıyorlar. Aladdin ile olan bu bağlantı, müşterilerin, varlık sınıflarında tam bir portföy görünümü için mevcut portföy yönetimi ve alım satım iş akışlarında Bitcoin risklerini doğrudan yönetmelerine olanak tanıyacak.”

BlackRock, CEO'sunun gelişmeyi ima etmesinden aylar sonra kripto hizmetini duyurdu. Mart ayında hissedarlara yazdığı bir mektupta Larry Fink, varlık yönetim şirketinin müşterilerine kripto hizmetleri sunmanın yollarını araştırdığını söyledi.

Müşterilerimizden artan ilgi gördükçe, BlackRock, müşterilerimize hizmet etmemize nasıl yardımcı olabileceklerini anlamak için dijital para birimleri, sabit paralar ve temel teknolojileri inceliyor.

BlackRock'un CEO'su Küresel Dijital Ödeme Sisteminde Yükselişte

CEO, düşünceli bir şekilde tasarlanmış küresel bir dijital ödeme sisteminin uluslararası işlemlerin çözümünü destekleyebileceğini de sözlerine ekledi. Fink ayrıca küresel bir dijital ödeme sisteminin sınır ötesi ödemelerin maliyetini azaltabileceğini söyledi. Bu arada, BlackRock CEO'su daha önce şirketin kripto için "çok az" talep gördüğünü iddia etmişti. 2021'de bir CNBC'nin Squawk Box röportajında müşterilerin dijital varlık talebinin çok düşük olduğunu söyledi. İlginç bir şekilde, BlackRock düşük talepten kripto hizmetimizi doğrudan kurumsal müşterilere aktarmaya geçti.

$BLK'dan Larry Fink, $AMC $GME'de "Finansal okuryazarlığı geliştirebilseydik. Daha fazla insanın yalnızca piyasalar ve iniş çıkışlar hakkında spekülasyon yapmasına değil, bunu uzun vadede yatırım yapmaya dönüştürmesine yardımcı olabilirsek" dedi. "Bunu muhtemelen iyi bir ilk adım olarak görüyorum." pic.twitter.com/Uqyssz75U6

— Squawk Kutusu (@SquawkCNBC) 14 Temmuz 2021

Öte yandan Coinbase, oldukça değişken kripto piyasasının ortasında bu yıl inişli çıkışlı oldu. Bu yıl, en iyi kripto varlıklarının değerlemelerinin önemli yüzdelerini kaybetmesiyle büyük bir kripto çöküşü yaşandı. Kripto borsası, yıldan bu yana neredeyse yüzde 64 düştü ve son üç ayda yüzde 19,39 kaybetti. Son beş günde yaklaşık yüzde 48'lik bir kazançla Coinbase, BlackRock ile ortaklığın ardından toparlanabilir. Borsa Başkanı Emilie Choi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

BlackRock'un yatırım yönetimi teknolojisindeki derin uzmanlığı, Coinbase'in entegre ve güvenli alım satım, saklama ve birinci sınıf kapsama ürün paketi ile birleştiğinde dijitalden varlığa yatırıma daha fazla kurumsal erişim ve şeffaflık sağlayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ