Daha önce Square olarak bilinen ödeme şirketi Block Inc. bugün 2023 ikinci çeyrek sonuçlarında güçlü Bitcoin gelir artışı bildirdi.

Block Inc. 2023

Daha önce Square olarak bilinen ödeme şirketi Block Inc. bugün 2023 ikinci çeyrek sonuçlarında güçlü Bitcoin gelir artışı bildirdi. Şirket, 2022'nin aynı dönemine kıyasla Bitcoin gelirinde %34'lük bir artış kaydetti ve toplam 5,5 milyar dolarlık 2. çeyrek net gelirinin 2,4 milyar doları Bitcoin'den geldi.

Block'un Cash App işletmesi Bitcoin geliri, 2022'nin aynı dönemine kıyasla %39'luk bir artışla 1,16 milyar dolar olarak gerçekleşti. Şirket, Bitcoin fiyatlarındaki düşüş olmasaydı gelirin kâr hanesine daha da fazla katkıda bulunabileceğini söyledi.

Şirket hissedarlara gönderdiği bir mektupta, "Bitcoin geliri ve brüt kârındaki yıldan yıla artış, müşterilere satılan Bitcoin miktarındaki artıştan kaynaklandı ve önceki yıla kıyasla Bitcoin'in ortalama piyasa fiyatındaki düşüşle kısmen dengelendi" dedi.

Şirket ayrıca 30 Haziran 2023'te sona eren üç ve altı aylık dönemlerde toplam 245 milyon dolar olan Bitcoin varlıklarında herhangi bir değer düşüklüğü zararı kaydetmedi.

Güçlü Bitcoin gelir artışı, kripto para biriminin sesli bir destekçisi olan Block için olumlu bir işaret. Şirket, Bitcoin'in "dönüşümsel" bir teknoloji olma potansiyeline sahip olduğuna inandığını ve Bitcoin ile ilgili ürün ve hizmetlere büyük yatırımlar yaptığını söyledi.

Block, Cash App işine ek olarak Blockstream Green adında bir Bitcoin madencilik hizmeti de sunuyor. Şirket ayrıca Bitcoin tabanlı merkezi olmayan bir borsa üzerinde çalıştığını da söyledi.

Güçlü Bitcoin gelir büyümesi, Block'un Bitcoin'e olan bahsinin bir başka doğrulamasıdır. Şirket, kripto para piyasasının devam eden büyümesinden faydalanmak için iyi bir konuma sahip ve muhtemelen Bitcoin alanında lider olmaya devam edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ