ABD'de federal et ve hastalık düzenleyicileri sırasıyla Tarım Bakanlığı ve Hastalık Kontrol Merkezleri'dir.

Blockchain ABD Federal Gıda ve Hastalık Düzenleyicileri Tarafından Benimseniyor

ABD'de federal et ve hastalık düzenleyicileri sırasıyla Tarım Bakanlığı ve Hastalık Kontrol Merkezleri'dir. Her ikisi de gıda güvenliğinin yanı sıra dünya çapında COVID-19'un yayılması ile daha acil bir görev haline gelen hastalığı izlemek için blockchain teknolojisine dönüyor.

ABD Tarım Bakanlığı: USDA, et, kümes hayvanları ve yumurta ürünlerinin güvenliğini denetlemekten sorumlu federal bir ajanstır. Örneğin, et üç ayrı USDA denetiminden geçer: kesimhanede, et işleme tesisinde ve et fabrikasında.

USDA’nın 2018’deki raporunda sayısallaştırma tespit edilirken, Kasım ayında COVID-19’un ortaya çıkması tedarik zinciri boyunca gıda güvenliğini izlemek için blockchain teknolojisinin uygulanmasını hızlandırdı.

USDA, bu yılın başında, IBM'in 2020 Yıllık Planının bir parçası olarak Gıda Güvenliği ve Teftiş Servisi veya Birleşik Devletler gıda güvenliği kolu FSIS için bir blockchain proof of concept geliştirdiğini duyurdu. Blockchain, ihracat sertifikasyon sistemleri için tedarik zincirleri boyunca malları izlemek için optimize edilebilir. USDA şu ana kadar bu yazılımı geliştirmek için 250.000 $ tahsis etti.

 Hastalık Kontrol Merkezi: COVID-19'un yayılmasını izlemek için gerekli teknolojik araçların uygulanmasına yönelik CDC zaman çizelgesi “şimdiyi” önceliği haline gelmiştir. CDC ve Johns Hopkins Üniversitesi Bloomberg Halk Sağlığı Okulu, Villanova Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ve koalisyon ağı da dahil olmak üzere farklı organizasyonlar, şu anda blockchain, yapay zeka kullanarak COVID-19'u içeren temas izleme platformları geliştiriyor ve global olarak koronavirüs vakalarını takip etmeye yardımcı oluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ