Michael Mosier, blockchain analitiği şirketi Chainalysis'in teknik danışmanı olarak görev yaptıktan sonra Mali Suçları Koruma Ağı'na (FinCEN) geri döndü.

Blockchain Analitik Firması Chainalysis

Michael Mosier, blockchain analitiği şirketi Chainalysis'in teknik danışmanı olarak görev yaptıktan sonra Mali Suçları Koruma Ağı'na (FinCEN) geri döndü.

Mosier, Haziran 2019'da Chainalysis'e katılmadan önce FinCEN'de ajansın stratejik ilerleme şefi olarak çalışmıştı. Şimdi FinCEN'e geri döndükten sonra, 21 Şubat'taki resmi duyuruya göre "Hazine'nin kurum çapında veri ve bilgi yönetimi stratejilerinin vizyonu, tasarımı ve geliştirilmesi" üzerinde çalışacak.

FinCEN Direktörü Kenneth Blanco, “Michael'ın liderlik ekibimizde bu merkezi rolü üstlenmesinden dolayı çok heyecanlıyım. "FinCEN'in sanayi ve hükümet ortaklarıyla proaktif olarak ortaya çıkan tehditlerle yüzleşmesine ve mali ve ulusal güvenlik alanlarında çeşitli fırsatlardan yararlanmasına yardımcı olacak bir dizi kamu ve özel sektör deneyimi getiriyor."

FinCEN, önümüzdeki yıl kriptoyla ilgili çabalarını güçlendirmek isteyen bir dizi ABD devlet ajansı arasında yer alıyor. FinCEN, gerçekleştirebileceği kripto para birimleriyle ilgili analiz sayısındaki artışı desteklemek üzere yüz binlerce dolarlık ek fon arıyor.

 ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin, Kongre'nin bu ayın başlarında FinCEN'in kripto para birimleriyle ilgili yeni kuralları yayınlamaya hazırlandığını söyledi. Ancak, şu anda bu sürümün ne tür bir form alacağı belirsizliğini koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ