Çin’in Hainan’ı serbest ticaret adası haline getirme konusundaki ana planı, kurumları hükümet işlevini dönüştürmek için blockchain kullanmaya teşvik ediyor.

Blockchain, Çin’in Hong Kong’da Yeni Rakip Ada için Ana Planının Bir Parçası

Çin’in Hainan’ı serbest ticaret adası haline getirme konusundaki ana planı, kurumları hükümet işlevini dönüştürmek için blockchain kullanmaya teşvik ediyor.

Çinli yetkililer, 1 Haziran'da Xinhua haberlerine göre, güney ada eyaleti Hainan'ı serbest ticaret limanına dönüştürmek için bir master plan yayınladı.

Master plan, hükümet kurumlarını hükümet işlevini reform için blockchain ve diğer teknolojileri kullanmaya teşvik ediyor. Yetkililer, yeni modern teknolojilerin kapsamlı, bilimsel, standartlaştırılmış ve etkili bir serbest ticaret limanı yönetişim sisteminin oluşturulmasına yardımcı olacağını umuyor.

“Büyük veri ve blockchain gibi modern bilgi teknolojisinin rolünü tam anlamıyla oynamalı, devlet hizmet platformları aracılığıyla devlet hizmet standartlarını standardize etmeli, devlet süreçlerinin yeniden yapılandırılmasını ve devlet hizmetini gerçekleştirmeli ve verilerin düzenli paylaşımını güçlendirmeli ve devlet hizmetini ve yönetişim seviyesini iyileştirmeliyiz.”

 Çin, fikri mülkiyet işlemlerinde, sertifikalarda ve diğer yönlerde blockchain teknolojisinin uygulanmasını güçlendirmeyi ve serbest ticaret limanlarının geliştirilmesine uygun yeni modelleri keşfetmeyi taahhüt ettiğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ