Blockchain Derneği, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mesajlaşma girişimi Kik arasında devam eden yasal davada firmanın kin tokenının bir menkul olmadığını savunarak bir "mahkeme dostu" brifingi hazırladı.

Blockchain Derneği, Kik’in Tokenı ve 2017 Ön Satışını Yasal Bir Çizgiye Çekmeye Çalışıyor

Blockchain Derneği, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mesajlaşma girişimi Kik arasında devam eden yasal davada firmanın kin tokenının bir menkul olmadığını savunarak bir "mahkeme dostu" brifingi hazırladı.

Savunuculuk grubu, SEC'in Kik'in 2017 yılında akredite yatırımcılara menkul kıymet teklifinden muaf tuttuğunu, Cuma günü kısa süreliğine blockchain tokenlarının verilmesi ile karşı karşıya bıraktığını savunuyor.

Daha ziyade, Kik token satışını iki bölüm halinde düzenledi: özel bir SAFT (Gelecek tokenlar için Basit Anlaşma) ve halka açık bir token satışı, dernek hareketi blog duyurusunda yazdı. SAFT için Kik, Reg D muafiyeti için başvuruda bulundu.

Özet, “güvenli liman” teklifinde “yatırım sözleşmesinin ve dayanak varlığın iki kavramını kapatmanın” ikincil ticareti sınırladığını ve token ağlarının olabilmesi için feci sonuçlar doğurduğunu belirten SEC Komiseri Hester Pierce'a atıfta bulunuyor.

Dernek genel müdürü Kristin Smith, "Blockchain Derneği, SEC'in son argümanlarının, tokenların halka satışı veya dağıtımını içeren diğer etkinliklerle köklü bir muafiyet altında akredite yatırımcılar ile bir sözleşme yapmaktan dolayı sıkıntı yaşadığını belirtti."

"Tutarlı ifadelerde, Bill Hinman ve Jay Clayton da dahil olmak üzere SEC'in liderliği, daha önce bir noktada menkul kıymet olan bir şeyin daha sonra menkul kıymet dışı olabileceğini açıkça belirtmişti.

Argüman, SEC ve mesajlaşma platformu Telegram ile Telegram Open Network (TON) blok zinciri için yayınlamayı planladığı gram tokenları hakkındaki bir kararın topuklarında taze geliyor.

Şubat ayı sonlarında, New York mahkemesi SEC lehine karar vererek, gelecekteki tokenların Telegram tarafından akredite yatırımcılara satışının ve bu belirteçlerin geniş halka yeniden kaçınılmaz olarak yeniden satılmasının aynı dağıtım planının iki parçası olduğunu kabul etti ve bu nedenle yapılan işlemin menkul kıymet işlemi olduğu vurgulandı.

Ancak, hakim gram tokenlarının kendilerinin menkul kıymet olduğunu söylemedi (hakimin bu cephede bir şekilde bir karar vermediği açık.).

Blockchain Derneği, düzenleyicinin ikinci kez yanlış anladığına inanıyor: “Mahkeme, son Telegram kararında ileri sürülen yeni teoriyi benimsememelidir: sofistike akredite yatırımcılarla sözleşme yaparak mevcut menkul kıymet muafiyetlerine uymanın dağıtım için bir 'şema' olduğu gelecekte bir noktada halka açık olmayan menkul kıymetler olduğunu belirtiyor. ”

Ancak Smith, mahkeme Kik hakkında ne karar verirse versin, bunun sonunda tüm token endüstrisini etkilemeyeceğine inanıyor: "Telegram davasında olduğu gibi, mahkeme bu davada SEC lehine karar verse bile, bu genel olarak SAFT modeli için mutlaka etkileri vardır. "

Blockchain Derneği, Telegram'ı desteklemek için SEC'in, düzenlemeye uymaya çalıştığı için şirketi cezalandıran yeniliği tehdit etmemesi gerektiğini, yani sadece akredite yatırımcılara token satması ve muafiyet için başvurması gerektiğini savunan iki bilgilendirici brifing hazırladı.

 SEC'in Kik aleyhindeki davası geçen Haziran ayında başladı. Sonraki aylarda, Kik, kin tokenının entegre edilmesi planlanan mesajlaşma uygulamasını kapattı ve MediaLab adlı bir şirkete sattı. Mahkeme kararı hâlâ beklemede iken, SEC ve Kik, Mart ayı sonunda özet yargılama için dava açmış ve tam yargılama yapılmadan karar istemiştir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ