Brave, kullanıcılarının reklamları izleyerek ödüller kazanmalarını sağlayan bir seçenek olan Brave Ads'i başlattı

Blockchain Destekli Tarayıcı Reklamları İzleyen Kullanıcıları BAT Tokeni İle Ödüllendirecek

Merkezi olmayan tarayıcı Brave, kullanıcılarının reklamları izleyerek ödüller kazanmalarını sağlayan bir seçenek olan Brave Ads'i başlattı. Geliştirme, Brave’nin web sitesinde 24 Nisan’da duyuruldu.

Blockchain destekli bir tarayıcı olan Brave kullanıcılarının, artık tarayıcının yerel kripto para birimi biçimindeki dikkatleri için bir ödül olarak reklam geliri payının % 70'ini alabildiğini belirtiyor. Cesur reklamlar, markaların reklamcılıkla ilgilenen, maliyetleri ve gizlilik, güvenlik ve sahtekarlıkla ilgili riskleri ortadan kaldıran kişilerle bağlantı kurmasını sağlar.

Şirket ayrıca, reklam envanteri ve test kullanım durumlarının yanı sıra, kullanıcıların faaliyete geçtiği yerdeki, kâr amacı gütmeyen kuruluş The Human Right Foundation'ı sağlamak için reklam envanteri ve test kullanım senaryoları sağlamak için hayır kurumu ile ilgili Blockchain danışmanlık kuruluşu The Giving Block ile çalıştığını belirtti. Brave Software'in kurucu ortaklarından Brendan Eich şunları söyledi:

    “Cesur Reklamlarla, kullanıcıların veri haklarını koruyan ve dikkatlerini ödüllendiren ilk dijital reklam platformunu başlatıyoruz. Cesur Reklamlar ayrıca, çevrimiçi reklamcılık endüstrisinin ekonomisini ve dönüşümünü iyileştirmeyi hedeflemektedir, böylece yayıncılar ve reklamverenler, büyük ücretler toplayan ve web genelinde gözetlemeye katkıda bulunan aracılar olmadan gelişebilirler. ”

Brave Ocak ayında, kullanıcılarına premium içeriğe üç ay ücretsiz erişim sağlamak için haber sitesi Cheddar ile ortaklık kurdu. Tarayıcı kullanıcıları, kullanıcı tarafından herhangi bir işlem yapmadan, Cheddar’ın web sitesindeki premium içeriğe otomatik olarak erişebileceklerdir.

Geçen Aralık ayında bildirildiği üzere, Brave, bir akıllı telefon üreticisi HTC'nin sunduğu bir telefonda varsayılan tarayıcı oldu. Cesurun, Bitcoin ve Ethereum ağları da dahil olmak üzere birden fazla Blockchain desteğine sahip “ilk yerli Blockchain teknolojisini kullanan telefon” olan HTC Exodus 1'e önceden kurulacağı bildirildi.

CoinMarketCap’a göre, basın zamanında BAT, son 24 saat içinde neredeyse% 6,79 artışla 0.433 $ seviyesinde işlem görüyor. Tokenin mevcut piyasa değeri 541 milyon dolar civarındayken, günlük işlem hacmi 136.9 milyon dolar civarında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ