Çin Wanxiang Holdings Başkan Yardımcısı, diğer yüksek teknoloji ile birlikte blockchain'in daha küresel bir dünyaya öncülük edeceğine inanıyor.

Blockchain Dijital Küreselleşmeye Öncü Olacak

Çin Wanxiang Holdings Başkan Yardımcısı, diğer yüksek teknoloji ile birlikte blockchain'in daha küresel bir dünyaya öncülük edeceğine inanıyor.

5 Haziran'daki yerel haberlere göre, yatırım şirketi China Wanxiang Holdings Başkan Yardımcısı Dr. Xiao Feng, Şangay'daki 7. Küresel Yatırım ve Birleşme ve Satın Alma Zirvesi'ne katıldı.

Dr. Xiao’nun dijital ekonomik reform hakkındaki açılış konuşmasında, küreselleşmenin fiziksel dünyadan dijital dünyaya göç edeceği yönünde spekülasyonlar ortaya çıktı. Blockchain ve diğer yıkıcı teknolojilerin, bu dijital küreselleşmeyi gerçekleştirdiğimiz araçlar olacağına inanıyor ve şöyle diyor:

“Blockchain dijital bir güven mekanizmasıdır. Değiştirilemezlik, nefislik ve değişmezlik özellikleri nedeniyle, bu verileri blok zincirine taşıdığımızda, bu veriler üzerinde oynanamaz.”

Dijital küreselleşme gerçek anlaşma

Xiao, pandemiden önce küreselleşmenin Çin, Wall Street ve çok uluslu şirketler de dahil olmak üzere birçok insana fayda sağladığına inanıyor. Bununla birlikte, birçok gelişmiş ülkede orta sınıf ve sanayi işçileri gibi kurbanları da geride bıraktı.

Ancak, COVID-19'dan sonra, sınırsız dijital küreselleşmenin hem gelişmekte olan ülkelere hem de gelişmiş ülkelere fayda sağlayacağına inanıyor.

Dijital küreselleşme eğilimleri

Dr. Xiao'ya göre, dijital küreselleşme birçok şirketin kurumsal yönetim sistemlerini etkileyecek ve daha fazla şirket operasyonlarını çevrimiçi hale getirecek. Şirketlerin performanslarını ölçmelerinin orijinal yolları daha az önemli hale gelecek ve yeni bir hedef belirleme çerçevesi, bunların en önemli yönetim yapısı olarak yerini alabilir. Böyle bir çerçeveye “Hedefler ve Anahtar Sonuçlar” veya OKR adı verileceğini söylüyor.

Ayrıca, dijitalleşmenin bir başka etkisinin, uygulamalarını yürütme biçiminde tam bir revizyona giren işletmeleri göreceğini iddia ediyor. Sanayi devriminin azalan marjinal fayda derecesine ulaştığını söylüyor. Ekonomide, azalan marjinal fayda kanunu, bir mal veya hizmetin marjinal faydasının, mevcut arzı arttıkça azaldığını belirtir. Ekonomik aktörler, bir mal veya hizmetin birbirini izleyen her bir birimini daha az değerli sonuçlara adamaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ