Nasdaq listesinde yer alan blockchain teknolojisi odaklı Şirket BTCS, geçtiğimiz günlerde Bitcoin'de temettü sunmaya karar verdiğini duyurdu.

Nasdaq listesinde yer alan blockchain teknolojisi odaklı Şirket BTCS, geçtiğimiz günlerde Bitcoin'de temettü sunmaya karar verdiğini duyurdu. En son girişimle BTCS, dünyanın en baskın kripto para biriminin benimsenmesini artırmayı planlıyor. Duyuru ile birlikte blockchain firması, Bitcoin'de ödenecek temettüler sunan Nasdaq'ta listelenen ilk şirket oldu. “Bividend” olarak anılan BTC temettü, borsada işlem gören bir şirket tarafından sunulan türünün ilk örneğidir.

BTCS, BTC'de Hisse Başına 0,05 $ Ödemeyi Planlıyor

Blockchain firması, eski temettü tarihindeki Bitcoin fiyatına dayalı olarak BTC'de hisse başına 0,05 dolar ödemeyi planlıyor. Bividend ile ilgilenmeyen yatırımcılar için şirket, 0,05$ nakit temettü ödemeyi planlıyor. BTCS'nin piyasa değeri son iki yılda önemli ölçüde arttı. Şirketin İcra Kurulu Başkanı Charles Allen, “Bitcoin ve diğer dijital varlıkların doğrudan sahipliğini sağlamak için araçlar sağlayarak, uzun süredir hissedarlarımızı sürekli destekleri için ödüllendirmek ve finansal özgürlüğü teşvik etmek istiyoruz.

Duyurudan Sonra BTCS'nin Hisse Senedi Fiyatı Önemli Ölçüde Arttı

Duyuruyu takiben, blockchain firmasının hisse senedi fiyatı önemli ölçüde arttı. 2022'nin başından bu yana, BTCS stoğu yaklaşık %40 arttı. Şirket, temettü ödemesi için rekor bir tarih olan 17 Mart 2022'yi belirledi. “Şimdi, hissedarlarımızın tercihine bağlı olarak Bitcoin'de ödenecek bir temettü olan Bividend'i ödeyen Nasdaq'ta listelenmiş ilk Şirketiz. Bu, şirketin Şubat 2015'te bividend.com alanını satın almasından bu yana uzun zamandır beklediğimiz bir andı.Allen,  BTCS şu anda şirketin vizyonunu gerçekleştirmek için gereken finansal konumda," diye ekledi .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ