San Diego merkezli kripto para birimi şirketi Edge, KYC verilerini toplamayan ve işlem ücreti talep etmeyen gizli bir kripto Mastercard'ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Blockchain Firması Edge, Gizli Kripto Mastercard

Edge'in web sitesi, gizlilik savunucularına gönül rahatlığı sağlayan “Edge Mastercard ile ilişkili hiçbir ad veya adres” olmadığını belirtiyor.

Edge, Gizlilik Merkezli Kripto Mastercard'ı Ortaya Çıkardı

Dijital para birimi şirketi Edge , KYC verilerini toplamayan yüklenebilir bir kripto banka kartı olan Edge Mastercard'ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu . Edge, Mastercard'ı Twitter'da açıkladı ve şirketin takipçilerine şunları söyledi: “Sıfır ücret. Anında fonlama — Edge Mastercard ile artık herkes BTC, DOGE, DASH, LTC, ve BCH'yi sıfır kişisel bilgi gerektirmeden anında harcayabilir." Blockspace.io'nun kurucusu Gabe Higgins, yeni gizlilik merkezli kripto Mastercard için Edge'e destek verdi.

Higgins , Çarşamba günü Twitter'da "Kudos to Edge, bitcoin'i gizlilikten ödün vermeden güvenli hale getirmenin ve kullanmanın kolay bir yolunu sağlama konusundaki orijinal vizyonlarına bağlı kalacak" dedi. Edge'in kart web sayfası, kripto Mastercard'ın yalnızca özel olmadığını, aynı zamanda günümüzün finansal yasalarına da uygun olduğunu açıklıyor. Edge'in site ayrıntıları “Edge Mastercard'ınızla ilişkili herhangi bir ad veya adres yoktur, bu da kartınız kullanıldığında tamamen özel işlemler yapılmasını sağlar”. Web sayfası ayrıca şunları belirtiyor:

Vericiler, kart birlikleri, yönetmelikler, yerel, federal ve uluslararası yasalar için tüm gerekliliklere uyarken gizliliğinizi koruyoruz.

Edge Kurucu Ortağı Paul Puey, 'Kişisel Bilgi Gerektirmeyen' Bir Mastercard Duyurmaktan Gurur Duyar

Edge Mastercard'a bağlı herhangi bir kullanım ücreti bulunmamakla birlikte, kartın fiziksel versiyonu 20$'dır. Kart, Mastercard'ın desteklendiği her yerde kabul edilir ve yükleme limitleri açısından günlük maksimum 1.000$'lık bir eşik vardır. Edge kurucu ortağı Paul Puey Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yöneticinin gizlilik merkezli bir kripto Mastercard sunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Puey, "Etkinleştirmek veya kullanmak için hiçbir kişisel bilgi gerekmeden Edge Mastercard'ı duyurmaktan gurur duyuyoruz" diye yazdı. "ABD'li traderleri kabul eden herhangi bir Mastercard'da gizlice harcama yapın." Resmi adı Airbitz Inc. olan Edge, 2014 yılında Paul Puey, Damian Cutillo, Scott Morgan, Tim Horton ve William Swanson tarafından kuruldu. Edge, yeni gizli Mastercard'a ek olarak, yakın zamanda doğru kripto para ödemeleri sağlayan bir protokol olan Bitpay Payment Protocol'ü de benimsedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ