Konsorsiyum, Güney Kore'de bir blockchain destekli platform başlatarak medikal turizmi güçlendirmeyi hedefliyor.

Blockchain, Güney Kore

Konsorsiyum, Güney Kore'de bir blockchain destekli platform başlatarak medikal turizmi güçlendirmeyi hedefliyor.

Busan'da, Güney Kore'deki özel-kamu konsorsiyumu, blockchain destekli bir medikal turizm platformu oluşturma niyetini açıkladı. Şu anda lansman için son tarih belirlenmedi.

Gyeongnam Ilbo'ya göre, girişim Busan Bank tarafından yönetilecek. Platformu, nüfus açısından ülkenin ikinci büyük şehri içinde kurmak istiyorlar. Grubun ana hedefi medikal turizm sektörünü güçlendirmektir.

Konsorsiyumda Pusan Ulusal Üniversite Hastanesi, Dong-A Üniversite Hastanesi, Gosin Üniversitesi Gospel Hastanesi, Samyuk Busan Hastanesi ve ödeme aracılık şirketi Knet Co. Ltd.

Anlaşma, yerel şirketlerin özellikle Bölgesel Mobil Medikal Turizm Platformu adı verilen bir akıllı telefon mobil uygulaması başlatmak için bankacılık sektörü ile, özellikle Busan Bank ile güçlerini birleştireceğini belirtiyor.

Bankacılık kurumu, özellikle tıbbi cerrahi ve diğer kozmetik prosedürler arayanlar olmak üzere tüm tıbbi turizme dayalı işlemleri blockchain destekli uygulama yoluyla kanalize etmeyi amaçlıyor. Bunu döviz bozdurma ve hesap açma hizmetleri sunarak yapmak istiyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ