Blockchain teknolojisi, gizliliğin insanlara ait olduğu, kendi kendini yöneten bir finansal sistem oluşturmaya yardımcı olabilir.

Blockchain, Herkesin Hak Ettiği Gizlilik Hakkı Sağlayabilir

Blockchain teknolojisi, gizliliğin insanlara ait olduğu, kendi kendini yöneten bir finansal sistem oluşturmaya yardımcı olabilir.

Popüler inanışın aksine gizlilik, saklanacak bir şeyi olanlar için değil, kaybedecekleri her şey için geçerlidir. Dünyanın dört bir yanındaki otoriter hükümetler, vatandaşlarını kişisel özgürlükler ve sivil özgürlükler pahasına kontrol etmek için giderek daha fazla gözetim kullanıyor. Kişinin finansal işlemlerinin mahremiyeti, kişinin kişisel özgürlüğüyle karmaşık bir şekilde bağlantılıdır. Gizlilik (ve finansal araçlar) olmadan, gerçek özgürlük risk altındadır. Baskıya direnmek için güçsüzüz.

 Kripto para vaadi, insanlar için sansürsüz ve hesaplanamayan para olmasıdır. Ancak eşler arası dijital nakit gibi olması gereken Bitcoin (BTC), bu özelliklerin etkinleştirilmesi için gerekli olan gizlilikten yoksundur. Gözetim ve veri toplamanın norm haline geldiği, giderek daha fazla bağlantılı ve veri odaklı bir dünyada mahremiyeti temel bir insan hakkı olarak ele almalıyız. Merkezi olmayan ve kendi kendini yöneten bir para biçimi olarak kripto para biriminin orijinal ilkelerine inanırsak, özel olma hakkımızı korumak için savaşmalıyız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ