Bir hizmet şirketi olarak bir blockchain olan Neblio'nun kurucu ortağı ve baş geliştiricisi Edward Smith, “Oyun ve eğlence, bugün blok zinciri tabanlı oyun da dahil olmak üzere dünyamızın karşılaştığı krizin en büyük kazananlarından biri olacak” dedi

Blockchain Odaklı Oyunlara Neden İlgi Gösteriliyor?

Bir hizmet şirketi olarak bir blockchain olan Neblio'nun kurucu ortağı ve baş geliştiricisi Edward Smith, “Oyun ve eğlence, bugün blok zinciri tabanlı oyun da dahil olmak üzere dünyamızın karşılaştığı krizin en büyük kazananlarından biri olacak” dedi. Smith'e göre:

“Zaman geçtikçe esporlara giderek daha fazla blockchain entegrasyonu görmeye başlayacağız. İki endüstri aynı kullanıcıların birçoğunu paylaşıyor, çünkü oyuncular en tutkulu blockchain kullanıcılarından bazıları. ”

Çoğu endüstri gözlemcisi arasında blockchain tabanlı oyunlara ilgi duyan genel bir fikir birliği vardır, çünkü daha fazla geliştirici kazan-kazan oyun modellerine daha fazla eğilir - Gods Unchained ve CryptoKitties gibi popüler blockchain oyunlarında olduğu gibi. Borget ayrıca daha fazla ilgiyi çeken şeyin, “blockchain oyunlarının kazanmak için oynamayı daha da ileriye taşıdığını, eğlenirken ve oynarken biraz para kazanmak için çekici bir alternatif sunduğunu” kabul ediyor.

Borget ayrıca Axie Infinity'yi blockchain oyun alanındaki “kripto oyunlarıyla nasıl para kazanılacağı konusunda ipuçlarını paylaşan büyüyen aktif bir topluluktan” yararlanan oyunlardan biri olarak bu alana vurgu yapıyor. Ekstra gelir elde etme fırsatının yanı sıra, oyuncuları blockchain oyunlarına doğru iten bir başka faktör de ademi merkeziyetle birlikte gelen özgürlük ve özerkliktir.

 Oyun endüstrisi, blockchain teknolojisine kitlesel kabul için kullanıcı dostu bir yol sunarken, teknoloji, açık kaynak, şeffaf ve merkezi olmayan doğasıyla oyun dünyasına katkıda bulunabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ