Paystand, B Serisi finansman turunda VentureBeat ve diğerlerinin 6 Şubat'ta başarılı bir şekilde 20 milyon dolar fon topladığını bildirdi.

Blockchain Ödemeleri Platformu Paystand, B Serisi Turunda Devasa Fon Topladı

Paystand, B Serisi finansman turunda VentureBeat ve diğerlerinin 6 Şubat'ta başarılı bir şekilde 20 milyon dolar fon topladığını bildirdi. Şirket bu parayı blockchain tabanlı ticari ödeme platformunun büyümesini hızlandırmak için kullanacak.

Mevcut turda DNX Ventures, Battery Ventures, Epic Ventures, Commerce Ventures ve Wildcat Ventures yatırımları yer alıyor. Mevcut yatırımcılar Leap Global Partners, BlueRun Ventures ve diğerleri de katıldı.

Şirket, fonları Scotts Valley, California ve Guadalajara, Meksika'daki ekiplerini genişletmek ve ürün hatlarının genişlemesini finanse etmek için kullanacak. Paystand, müşterileri için birçok endüstride ticari ödemelerin yerleşimini dijitalleştiren bir blockchain tabanlı platform sunmakta.

Paystand CEO'su Jeremy Almond, VentureBeat'e şunları söyledi:

“Ticaret için karmaşık işlemler , tıpkı Venmo gibi. Birçoğu internet öncesi inşa edildiği için finansal altyapıyı yeniden başlatıyoruz. Şirketleri geri tutar. Hizmet olarak ödeme yapan yeni bir iş modeli ile geliyoruz. ”

Paystand, belirli endüstriler için ödeme prosedürlerini tamamen otomatik hale getiriyor. Örneğin, sigorta şirketlerinin dijital olarak prim ödemeleri almalarını ve talepler için ödeme yapmalarını sağlıyor. İmalat, nakliye ve ilaç gibi endüstriler de sayısallaştırılmış nakit çevriminden yararlanmakta.

Paystand, şirketler arasındaki koşulları müzakere etmek için akıllı sözleşmeler de kullanıyor.

“Şirketler arasındaki altyapının akıllı sözleşme dediklerini kullanmasını sağlıyoruz. Size bu şartlar için ödeme yaparız. Bunun olmasını nasıl sağlıyorsunuz? Blockchain altyapısı bu tür şeyler için iyidir. ”

Bu, güvenlik ve izlenebilirlik için genel bir bileşenden yapılan ve ölçekleme için özel altyapıya bağlı bir hibrit blok zinciri sistemi ile mümkün kılınmıştır.

 Şirket, son 24 aydaki yıllık gelirini iki katından fazla artırarak büyüme konusunda hızlı bir yol izliyor. Aynı zaman diliminde, 80'in üzerinde büyük kurumsal müşteri eklendi. Mevcut müşterilerinden bazıları JCB, Bugaboo, Covetrus, Parachute Home ve Silicon Valley Bank.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ