Tokyo sosyal oyun şirketi Gumi'nin kurucusu Hironao Kunimitsu, geçen hafta Cointelegraph Japan Traders Live'da oyun ve NFT'lerin geleceği hakkında konuştu.

Blockchain Oyun Ekonomisi Japonya’dan Daha Büyük Olacak

Tokyo sosyal oyun şirketi Gumi'nin kurucusu Hironao Kunimitsu, geçen hafta Cointelegraph Japan Traders Live'da oyun ve NFT'lerin geleceği hakkında konuştu.

Tokyo sosyal oyun şirketi Gumi'nin kurucusu Hironao Kunimitsu, video oyunlarında misli olmayan tokenlerin (NFT) blockchain tabanlı ticaretinin "Japonya'nın tüm ekonomisinden daha değerli" hale geleceğine inanıyor.

Kunimitsu geçen hafta Cointelegraph Japan’ın Traders Live'daki oyun ve NFT'lerin geleceği hakkında konuşuyordu.

NFT'ler oyuna ekonomik faaliyetler getirir. Belirli bir öğeyi temsil eden benzersiz tokenlardır. Örneğin, bir NFT oyun kullanıcılarına oyun öğelerinin ve karakterlerinin sahibi olduğunun kanıtını verebilir. Bunlar daha sonra OpenSea gibi borsalarda kripto para birimleri için takas edilebilir.

Minecraft'ta bazı oyuncular çok sayıda ev inşa ederler, ancak şu anda diğer insanlara çabalarını gösterebilirler. Ancak evin sahipliğini sağlayan bir NFT tokenı farklı bir hikaye.

Potansiyel ölçek çok büyük: İki haftada yaklaşık 150 milyon oyuncu var ve Minecraft çok uzakta değil. Kunimitsu, “Japon nüfusundan daha büyük” olduğuna dikkat çekiyor ve blockchain teknolojisini benimsemeye başlarlarsa, dünyalarındaki oyun öğelerinin değeri artacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ