Blockchain oyun geliştiricisi Lucid Sight, kıtlığı güçlendirilmiş oyunlarını geleneksel oyun platformlarına genişletmek için 6 milyon dolar yatırım aldı.

Blockchain Oyun Platformu Lucid Sight, Önemli Yatırımcılardan 6 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Blockchain oyun geliştiricisi Lucid Sight, kıtlığı güçlendirilmiş oyunlarını geleneksel oyun platformlarına genişletmek için 6 milyon dolar yatırım aldı.

Los Angeles merkezli Lucid Sight şimdi Blockchain ve geleneksel Oyun arasındaki boşluğu kapatarak dijital mülkiyet oyunları şirketinin tekliflerini genişletmek için 11 milyon dolarlık fona sahip.

Önde gelen yatırım bankası ve varlık yönetimi firması Salem Partners, yeni fonlama turunun yanı sıra Dijital Para Grubu ve Galaxy EOS VC Fonu gibi kripto para ve Blockchain risk sermayesi fonlarına katıldı.

Rapora göre şirket, yatırımını Lucid Sight’ın Blockchain destekli oyunlarını konsollar, PC'ler ve mobil cihazlar gibi oyun platformlarında tanıtmak için tasarlanmış bir yazılım geliştirici aracı olan Scarcity Engine’i başlatmak için kullanacak. Scarcity Engine'in 2019 yılından sonra başlatılması planlanıyor.

Spesifik olarak, Lucid Sight, Major League Baseball (MLB) ve Crypto Space Commander (CSC) oyunlarını geleneksel oyun platformlarına getirmeyi ve Blockchain teknolojisinin sağladığı dijital kıtlığın yararlarını sürdürmeyi planladığını belirtti.

MLB Şampiyonası, 2018 MLB sezonunda piyasaya sürülen, oyuncuların gerçek hayattaki beyzbol oyunları oynanırken ödüller kazanan koleksiyonlar satın alabilecekleri dijital bir koleksiyon oyunudur. Oyunun yeni sezonu 2019 MLB sezonu için planlanıyor.

Kısa süre önce, Blockchain başlangıcı Animoca Brands, yarış serisine dayanan bir Blockchain oyunu yayınlamak için Formula 1 ile global bir lisans sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Güney Kore Blockchain kimliği başlangıcı Metadium, daha önce önde gelen oyun motoru Unity’nin Asset Store’daki Yazılım Geliştirme Kitini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ