Koronavirüs pandemisi nedeniyle daha fazla insan kendini izole ettiğinden, tüm dünyadaki oyun platformları trafikte ani bir artış gördü.

Blockchain Oyunları Salgın Sırasında Dalgalanma Yaşıyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle daha fazla insan kendini izole ettiğinden, tüm dünyadaki oyun platformları trafikte ani bir artış gördü. Bir rapor, hücre ağı şirketi Verizon'un, çevrimiçi oyun platformlarının trafikte % 75 artış gördüğünü ve web üzerinden akışta genel olarak % 20'lik bir artış olduğunu iddia ettiğini belirtti. Çevrimiçi oyun platformlarında trafikteki artışın talihsiz pandeminin bir sonucu olmasına rağmen, blockchain oyunları dışarıda bırakılmadı.

Yakın tarihli bir rapor, geliştiricilerin Xbox gibi uygulamalar için blockchain ağlarını kullanmasına izin veren ve Xbox uygulamasını zorlaştıran karantinaya alınmış oyuncuların ilk kez ağında rekor düzeyde gecikme kaydetmesine izin veren bir hizmet olan Microsoft Azure'u gösteriyor. Çoğu endüstri gözlemcisi blockchain oyunlarının geleceğini kabul etmesine rağmen, jüri hala geleceğin sürdürülebilir olup olmayacağına karar verdi.

Trafiğin arttığını gören diğer platformlar

Xbox dışında, diğer ana akım olmayan oyun platformları da yeni kullanıcılar kazanıyor. Oyuncuların Mad Max benzeri bir deneyimde araba üretip çökerttiği bir blok zinciri oyunu olan War Riders'ın oyunda harcanan ortalama sürenin artmasıyla yeni kullanıcılarda % 70 oranında artış olduğu söyleniyor.

Pixowl'un kurucu ortağı ve COO'su Sebastien Borget'a göre, - bir blockchain üzerinde Sim City benzeri bir oyun deneyimi olan The Sandbox - Cryptovoxels adlı bir blockchain oyununun arkasında olan San Francisco merkezli bir girişimde de son kullanıcı sayısı arttı.

Borget’ın ayrıca şunları da söylüyor:

"CryptoVoxels, Decentraland ve Somnium gibi merkezi olmayan sanal dünyalar “metaverste buluşan ve sosyalleşen, kendi etkinliklerini, buluşmalarını, hatta festivallerini düzenleyen yeni kullanıcıların akını” gördü. “Bunun harika olduğunu düşünüyorum ve etkinliklere ev sahipliği yapmak ve metaverse içerisindeki oyuncular için yapılacak aktiviteleri sağlamak doğru yol.”

 Borget ayrıca Pixowl’in Sandbox ademi merkeziyetçi oyun platformunun “sanal arazi satışını tamamen sattığını ve 31 Mart'ta sadece beş saatte 3.400 ETH ürettiğini” söyledi. Şimdiye kadar başarılı bir koşuya sahip olan diğer oyun platformları arasında vryp lansmanını açıklayan Cryptowars ve diğerleri arasında Skyweaver Sezon 0 lansmanı yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ