Blockchain Platformu, Sağlıkta Veri İhlallerini Sona Erdirmeyi Amaçlıyor

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, tıbbi verilerin ve hasta kayıtlarının önemli derecede ihlal edilmesinin düzenli olarak gerçekleştiğini tahmin etmektedir. ABD'deki tek tür tıbbi kayıtlarda 200'den fazla ihlali olduğunu düşünün; bunlar yalnızca aktif olarak bilinen ve ifşa edilenler. Bu ihlallerin maliyeti, hastalar ve sağlayıcılar için çok büyük seviyelerde. Güven kaybıyla beraber, çalınan kayıt başına 50.000 Dolar'a kadar para cezası ile uğraşırken hastalar gizliliklerini, kimlik hırsızlığı ve şantaj tehditleri ile uğraşmaktadırlar. Özellikle daha küçük klinikler, ihlallerin ve bilgisayar korsanlarının zarar vermesine karşı özellikle savunmasızdır. Açıkçası, sağlık hizmetinin mevcut durumu büyük sıkıntılar yaratıyor.

HealthHeart Blockchain Platformu

HealthHeart, hasta verilerinin korunması sorununu çözmeye çalışan blok gövdeli bir platformdur. EHR ve ağ güvenliği endüstrisinde uzmanlar tarafından geliştirilen HealthHeart EHR, büyük EHR sağlayıcılarının hayal edebileceği bir yol izleyerek güvenlik, istikrar ve kullanım kolaylığı sunar. EHR bağlamında, işlem blokçusu defteri, tanı, ilaç reçeteleri, ayakta tedavi ziyaretleri ve diğer hayati tıbbi faaliyetler gibi klinikte gerçekleşen işlemleri temsil eder. Bu bilgiler, ilgili ve kimliği doğrulanmış üçüncü taraflar arasında güvenli bir şekilde paylaşılabilir. Paylaşılan kayıtlara erişim, kanıtlanmış şifreleme yöntemini kullanır ve her biri işlemin geçerliliğini gerektirir. Bu bilgiler korunur ve dolayısıyla önceden kimlik doğrulama yapılmadan paylaşılamaz veya değiştirilemez.

Hem sistemin kullanılmasını hem de kayıtları aktarabilmesi için, sağlayıcıların HealthHeart'ın belirteci olan HHT'yi satın alması ve kullanması gerekir. HealthHeart'ın EHR bu mülkiyet bilgilerini kabul eder ve bunları platforma entegre eder; dışarıdan hiçbir sağlayıcı bilgilere erişemez.

Platformun Bileşenleri

Akıllı sözleşmelerdeki kilit bileşenlerin yürütülmesi için bunu mümkün kılan EHR bileşenleri vardır. HealthHeart'ın yazılımı anlaşılır bir şekilde patentli olsa da, onların teknik incelemeleri yol göstericidir. Her bir katılımcıyı benzersiz Ethereum adreslerine atamak üzere tasarlanmış Tanımlayıcı Bileşeni (IC) vardır. Belirli veri noktalarına erişebilecek kişileri sınırlandırmak için IC'de kısıtlamalar yapılabilir. Sadece tıbbi sağlayıcılar, uygulamalar ve sistemler gibi ilgili taraflara erişim izni verilebilir. IC ayrıca katılımcının Blockchain üzerinde tam tarihini sağlayacak Geçmiş Bileşenini (HC) bağlamaya yardımcı olur. HC, geçmişte gerçekleşen işlemlerin tüketici ve sağlayıcı incelemelerini gösterir ve kayıtlara erişim izni verilen üçüncü şahısları gösterir.

Diğer EHR bileşeni, ilişki Bileşeni (RC) olup tüketici ve tıbbi sağlayıcı arasında bağlantı kurulması için bir platform sağlar. Bağlantı, bir düğüm - tüketici ya da servis sağlayıcı - birbiri ile olan ilişkiye başlamak için etkileşime girdiğinde, neredeyse bir el sıkışma ya da kartvizit alışverişinde bulunulduğunda yapılır.

Token Crowdsale

HealthHeart, Aralık 2017'de 12:00 CT'de başlayıp 31 Aralık 2017'de 11:59 CT'de sona eren bir HHT crowdsale'i 30 gün sürecek. Bir kısmı halen devam etmekte olup belirlenen katkı payları için muazzam indirimler sunacaktır. Toplam 100, 000, 000 HHT belirteçleri var, bunların % 70'i kombine satış ve kalabalıkta satılacak; % 1 ödül ve katkıda bulunanlar ikramiye için tahsis edilecek ve % 29'u şirket kullanımı için ayrılmış olacak. Satılmayan tüm HHT belirteçleri şirkette tutulacaktır. Şirket finansman için 17,1 milyon dolar istiyor ve 50,000 dolarlık bir yumuşaklığa sahip. Ekip, erken katkıda bulunanlara oturum açma ikramiyesi ile ödüllendirme niyetinde olduğunu bildirdi.

HealthHeart Ekibi

CEO ve HealthHeart'ın kurucusu deneyimli bir yazılım geliştiricisi ve BT uzmanı olan Mark Roudnitsky'dir. Daha önce, ülkenin önde gelen EHR sağlayıcısı Epic için bir veritabanı geliştiricisi olarak çalıştı. Ayrıca bir sistem güvenlik danışmanı olarak tecrübeye sahiptir. Ekibi, teknoloji endüstrisinde ya da tıpta uzmanlaşmış altı uzmandan oluşur. Ekip, şu anda uygulayan beş doktor da dahil olmak üzere yedi lisanslı tıp uzmanından oluşan bir tıbbi danışma kurulu hazırladı. Ekibimiz, mahremiyet, güvenlik, istikrar ve erişilebilirlik gibi benzersiz özelliklerinden dolayı Blockchain teknolojisini benimsemiştir. Sundukları çözümler, EHR şirketlerinin mevcut kohortunu yerinden edecek ve sağlık IT sektöründe bir devrime neden olacaktır.

HealthHeart, sağlık ve blokaj teknolojisinin kavşağında iyi konumlandırılmış endüstri lideridir. Bu ekibin desteklenmesi, hasta kayıtlarının güvenliğinin sağlanması ve sağlık hizmeti sunucularının finansal ve yasal zararlardan korunması için uzun bir yol kat edecektir ve bu projeyi heyecanla destekliyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ