2018'de Facebook, ilk koin teklifinin ortasında kripto para reklamını yasakladı. Aynı yılın Mart ayında, Google bunu izledi, özellikle ICO'lar ve ikili opsiyonlar gibi tüm kripto para reklamlarını yasakladı.

Blockchain Popülerliğe Ulaşacak mı?

Popülerlikte önemli bir büyüme görmesine rağmen, son yarılanma, koronavirüs pandemisi ve ana akım kapsamı arasında Google arama trendlerinin üstünde olmasına rağmen, kripto para birimi endüstrisi çevrimiçi reklam ağları, sosyal medya platformları ve hatta ulusal hükümetler tarafından reklam dünyasının dışında bırakıldı.

2018'de Facebook, ilk koin teklifinin ortasında kripto para reklamını yasakladı. Aynı yılın Mart ayında, Google bunu izledi, özellikle ICO'lar ve ikili opsiyonlar gibi tüm kripto para reklamlarını yasakladı. Aynı ay, Twitter birkaç kamu şirketi dışında tüm kripto para reklamlarını da yasakladı.

Çin'deki bazı sosyal ağlar, Çin hükümeti tarafından kısıtlamaların getirilmesini takiben kripto reklamcılığına yasaklar uyguladı. Bu yasaklar, elbette, kripto paraya rastgele saldırılar değil, dolandırıcılıkların ve yasadışı bağışçıların bu platformlar üzerinden kullanıcı edinmesini önlemek için kapsamlı bir önlemdi.

Aslında, örneğin kullanıcı Facebook ile resmi bir talepte bulunursa, Facebook'ta reklam vermek mümkündür. Bu önlem, potansiyel dolandırıcıları zıttan ziyade Facebook'a gitmeye zorlamak için kullanılır. Kripto odaklı bir pazarlama ajansı Paradox Group'un yaratıcı direktörü Milo McCloud, Cointelegraph'a şunları söyledi:

 “Hem [Google reklamları hem de Facebook] platformlarında, Blockchain ile ilgili içeriğin ancak yoğun bir incelemeden sonra reklamının yapılmasına olanak tanıyan son gelişmelerle birlikte, blockchain teknolojisinin ana akım olarak kabul edilebilen önemli bir sektör olarak kabul edilmesi için doğru yönde atılan ilk adımdır. şu anda karşı karşıya olduğumuz birçok sorunun üstesinden geliyoruz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ