Blockchain projesi Tron (TRX), 2020'de Justin Sun'un tweet'ine göre güçlü bir başlangıç yapıyor,

Blockchain Projesi Tron (TRX) Blok Yüksekliği 16 Milyonu Aştı

merkezi olmayan web platformunun blok yüksekliği 16 milyon bloğu aştı.

Tron İçin Bir Kilometre Taşı Daha

İnterneti merkezden uzaklaştırma vizyonuyla Singapur merkezli bir dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) girişimi olan Tron, değerine yeni bir kilometre taşı daha ekledi. Tron ağ bloğu kaşif TRONSCAN tarafından paylaşılan verilere göre, akıllı sözleşmeler platformunun blok yüksekliği 16 milyon bloğu aştı. Sun konuyla ilgili atmış olduğu tweet’te şu ifadelere yer veriyor:

“TRONSCAN'ın son verilerine göre, TRON'un blok yüksekliği 16 milyonu aştı. TRON ekosistemi hızla gelişti ve merkezi olmayan interneti kurmak için çaba göstermeye devam ediyor. ”

Deneyimsiz olanlar için, bir DLT projesinin blok yüksekliği, büyüme ve gelişme hızını belirlemek için adil bir metriktir. Herhangi bir blockchain ağında, ilk blok, söz konusu blok zincirinde gelecekteki tüm işlemlerin temelini oluşturan "genesis block" olarak adlandırılır. Bu nedenle, bir ağ üzerinden giderek daha fazla işlem yapıldıkça, ağa daha fazla blok eklenir.

Ayrıca, bu blokların her birinin içinde ilgili işlemin güvenliğini ve gerçekliğini sağlayan bir şifreleme hashı içerdiğini vurgulamakta fayda var. Bu aynı zamanda blok zincirinin geçmiş işlemlerini tersine çevirerek kıpırdama olasılığının olmamasını da sağlar.

Merkezi olmayan uygulama (dApp) alanına tarihsel olarak Ethereum (ETH) egemen olmasına rağmen, Tron (TRX) ve EOS gibi alternatiflerin yükselişi Vitalik Buterin’in beyni için biraz rahatsız oldu.

Tron Azmi

BTCManager tarafından 22 Temmuz 2019'da bildirildiği gibi, kripto analitik firması dAppreview, Tron dApps işlem hacminin hem Ethereum'u hem de EOS'u aşarak yaklaşık 68 milyon dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaştığını gösteren veriler yayınladı.

Ayrıca, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'nın en son kripto sıralamasına göre, Justin Sun liderliğindeki DLT projesi, Çin blok zinciri projesi EOS saltanatı ile sıralama tablosunda 2. sırada bitirerek Ethereum'u geçti.

Yazının yazıldığı sırada, TRX 0.013 $ 'dan işlem görüyor ve piyasa değeri 924 milyon $'ın biraz üzerinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ