Blockchain şirketi Agri10x, uzak çiftçilerin ürünlerini satmalarına ve kazançlarını artırmalarına yardımcı olmak için Hindistan hükümetiyle bir ortaklık kurdu.

Blockchain Şirketi Agri10x, Çiftçilere Yardım Etmek İçin Hindistan Hükümetiyle Ortak Çalışıyor

Blockchain şirketi Agri10x, uzak çiftçilerin ürünlerini satmalarına ve kazançlarını artırmalarına yardımcı olmak için Hindistan hükümetiyle bir ortaklık kurdu.

Business Standard'da yer alan bir habere göre, Agtech şirketi Agri10x Salı günü yaptığı açıklamada, çiftçilerin ürünlerini ülkede daha iyi değer elde etmek amacıyla piyasaya satmalarına yardımcı olmak için Hindistan hükümetiyle bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Agri10x Pankaj Ghode CEO'su Hintli çiftçilerin ülke ekonomisinin bilinmeyen kahramanları olduğunu ve şirket, ürünlerini doğrudan satmak için herhangi bir aracıyı ortadan kaldırmak için küresel bir pazara erişmek istediklerini söyledi.

Ortaklık, Agri10x'e hükümetin ulusal ortak hizmet merkezlerine (CSC) erişim sağlayacak ve bu da kırsal ve uzak çiftçilerin projelerin köy düzeyinde girişimciler (VLE'ler) olarak adlandırdığı şekilde Agri10x’in blockchain platformuna kaydolmasını sağlayacak. Şu anda, uzak bölgelerdeki çiftçiler ürünlerini satmak için aracılarla çalışmakta ve daha sonra belirli bir pazardaki çiftçiler için alıcı bulmaktadır. Blockchain başlangıcı, iş modelinin küçük çiftçilere aracılık sürecine girmekten kar marjlarını azaltmaya gerek kalmadan daha fazla alıcıya bağlanmasına yardımcı olacağını umuyor.

 Blockchain şirketi, bir blog yazısında, blockchain teknolojisinin, hasatları etkin bir şekilde yönetmek için gerçek zamanlı veri toplamaya yardımcı olabileceğini yazdı. Çiftçilerin alacağı diğer bir potansiyel fayda, akıllı sözleşmeler kullanılarak tam zamanında ödeme yapmaktır, çünkü ödeme sürecinde gecikmelere neden olan üçüncü taraflar ortadan kaldırılacaktır. Blockchain şirketi Sundeep Bose'un CTO'su, platformun yerel çiftçilere mahsullerinin gerçeğe uygun değerini daha iyi anlamalarına ve ürünlerinin hem yerel hem de küresel alıcılardan doğrudan uygun bir fiyat elde etmelerine yardımcı olacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ