Blockchain Tabanlı Dijital Varlık Ağı için Vize Dosyaları Patenti

Geçen haftalarda ABD Patent ve Ticaret Bürosu (USPTO)  Visa'nın yeni patent başvurusunun ayrıntılarını yayınladı . Kredi kartı devinin dijital varlık ağı planları oldukça geniş. Bununla birlikte, şirketin Visa B2B Connect için patent açmayı planladığı olasılığı var.

Chain ve Visa , iki şirketin "B2B ödemelerini küresel olarak gerçekleştirmenin basit, hızlı ve güvenli bir yolu" geliştirmeyi kararlaştırdığı yeni ortaklığını Ekim 2016'da ilan etti. Visa B2B Connect platformunun pilotunun 2017 yılında piyasaya çıkması bekleniyor , böylece USPTO dijital varlık ağı patenti ve yeni B2B çözümü arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir.

"Sayısal varlık ağında dijital varlık aktarımı için bir yöntem ve sistem sağlanmıştır. Ağ kullanıcıları, merkezi olarak kayıt yaptırılabilir ve uygunluk açısından taranabilir. Standartlaştırılmış aktarma işlemleri ve benzersiz tanımlayıcılar şeffaf ve doğrudan aktarım süreci sağlayabilir. Dijital varlıklar, bir veya daha fazla sayısal imza da dahil olmak üzere, alıcılara derhal kullanılabilecek bir değer sağlanmasını sağlayacak yeterli bilgiyi içerebilir" diye belirtti. Patenti açan dört Visa çalışanı özetledi.

Patent başvurusu, finans kurumlarının üçüncü taraflarla karşılaştığı ana meseleyi ayrıntılarıyla anlatıyor. Visa'ya göre, banka havaleleri sırasında üçüncü parti ödeme veya transfer sağlayıcıları kullanmak, bankada bir transfer tamamlanması için ekstra günler eklenmesine neden olacak şekilde sistemde belirsizlik yaratabilir. Dahası, bu belirsizlik daha yüksek maliyetlerle sonuçlanabilir. Belgenin yazarları, gerçekte, tek bir işlemde genellikle üç partiden fazla katılımcının katıldığını da ekledi.

"Pek çok finansal kuruluşun yalnızca birkaç muhabir banka ilişkisi var. Bu nedenle, uluslararası bir tel için, gönderen finansal kuruluşun alıcı finansal kurumla doğrudan bir muhabir banka ilişkisi bulunmaması muhtemeldir" dedi.

Bu eksiklik uluslararası yargı alanlarında üç veya daha fazla taraf arasında yaygınlaştığında, süreç daha karmaşık ve masraflı hale gelir.

"Örneğin, uluslararası bir aktarma, gönderenin ülkesinde bir veya daha fazla yerli nakil, uluslararası bir transfer ve nihai olarak alıcının hesabına ulaşmadan önce alıcının ülkesinde bir veya daha fazla yerli aktarımı içerebilir."

Visa çalışanlarına göre, konu için dijital bir varlık ağı olabilir. Şirket, müşterilerin arasında dijital varlıkların transferini sağlamak için blok zincir teknolojisini kullanarak bir platform (muhtemelen Visa'nın B2B Bağlantısına bağlı) kurmayı planlıyor. Bu transferler, ödemeler yapmak veya erişim haklarını sağlamak ve oturum açma kimlik bilgilerini ve daha fazlasını sağlamak için kullanılabilir. Firma, platformun katılımcılarının ağ kurallarına uymak için taranacak "meşru organizasyonlar" olacağını vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ