İsviçre Blockchain bazlı sigorta işlem platformu B3i, 3 Nisan'da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, devam eden finansman turundaki yatırımcı grubuna yeni yatırımcılar ekledi.

Blockchain Tabanlı Sigorta Platformu B3i, Bünyesine Yeni Yatırımcılar Ekliyor

İsviçre Blockchain bazlı sigorta işlem platformu B3i, 3 Nisan'da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, devam eden finansman turundaki yatırımcı grubuna yeni yatırımcılar ekledi.

B3i, şirketin mevcut finansman turuna katılmak için üç yeni sigorta şirketi ve reasürör ekledi. B3i yaptığı duyuruda, 2019'un dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanan ürünün ilk aşamasının değerlendirildiğini ve ikinci yatırımcı dalgası için davetiyelerin uzatıldığını belirtti.

Ayrıca B3i, yatırımcı üst düzey yöneticilerinden oluşan 9 kişilik Yönetim Kurulu oluşturdu. Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Zurich Insurance Company Ltd'de Grup İş Dönüşümü Grup Başkanı Antony Elliott şunları söyledi:

    “B3i'nin hissedarlar topluluğu ve diğer ağ katılımcıları, dünyanın reasürans priminin yarısını ve başlıca birincil sigorta şirketlerini temsil eden 40 şirketi aşıyor. B3i, ilk ürünleri piyasaya sürdükçe önümüzdeki birkaç ay boyunca hissedarını ve kullanıcı tabanını genişletmeye devam edecektir. ”

B3i, çok şirketli sendika risk yerleştirme, muhasebe ve taleplere odaklanan bir Blockchain girişimidir. Şirket, sigorta endüstrisinin verimliliğini ve güvenliğini arttırmayı amaçlayan R3 Corda’nın dağıtılmış muhasebe teknolojisine (DLT) dayanan bir ürün geliştirdi.

B3İ'nin Mart ayı sonlarında yaptığı açıklamada, Şubat ayında yaklaşık 16 milyon dolar yükselterek sermayesini 22.6 milyon $ seviyesine çıkardı. Şirket, nakit olarak 8.27 milyon İsviçre Frangı (8.34 milyon $) artırırken, toplamın kalan kısmı 7.9 milyon İsviçre Frangı (7.9 milyon $) borcunu dönüştürdü.

Aynı ay, Blockchain konsorsiyumu R3’ün ticaret finans platformu Marco Polo, iki Alman firmasını içeren Almanya ve Çin arasındaki ilk gerçek işlemlerini tamamladı. Bir işlem Almanya'dan Çin'e yapılan bağlantıların bir saniyesini ise Almanya'da teslim edilen hidrolik pompalara dayandırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ