TRON’un Kurucusu ve BitTorrent CEO'su Justin Sun, “Steemit'i TRON ekosistemine davet etmekten dolayı çok heyecanlıyız” diyor ve “Birlikte yeni bir merkezi olmayan sosyal ağ çağını başlatacağız” vurgusu yapıyor.

Blockchain Tabanlı Sosyal Medya Platformu Steemit, TRON Ekosistemine Katılıyor

TRON’un Kurucusu ve BitTorrent CEO'su Justin Sun, “Steemit'i TRON ekosistemine davet etmekten dolayı çok heyecanlıyız” diyor ve “Birlikte yeni bir merkezi olmayan sosyal ağ çağını başlatacağız” vurgusu yapıyor.

Merkezi olmayan blockchain tabanlı sosyal medya ve blog platformu olan Steemit, bugün hızlı ağ vurgusu, yüksek verimlilik istikrarı ve ölçeklenebilirlik sağlayan en büyük merkezi olmayan ekosistemlerden biri olan TRON ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

TRON ve Steemit geliştirme ekipleri, Steemit ve diğer Steem blockchain tabanlı DApp'leri TRON blockchain ve 20 milyondan fazla kullanıcı, ürün ve hizmet topluluğuna getirmek için hemen birlikte çalışmaya başlayacak.

Steemit, Steem blok zincirinin üzerine inşa edilmiş Reddit benzeri bir hizmet sunuyor. En büyük DApp'lerden biri tüm blok zincirlerini geçtiği için Steemit, Steem blok zincirinde 1 milyondan fazla kullanıcıyla geliştirilen artan sayıda DApp nedeniyle kendi başına gelişen bir topluluk olduğunu iddia ediyor.

Steem blok zincirindeki bazı popüler gerçek dünya kullanım örnekleri arasında Youtube alternatif D.Tube, Instagram alternatifi APPICS ve fitness Dapp Actifit bulunmaktadır. Steemit, Ocak Scott'da Ned Scott ve Dan Larimer tarafından kuruldu. Larimer, Steemit’in en eski teknolojisinin mühendisliğine öncülük etti ve daha sonra oldukça görünür bir blockchain protokolü olan EOS'un gelişimine liderlik etti.

Steemit'in Başkanı ve Kurucusu Ned Scott konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Steemit, kitlesel benimsenmeyi sağlamak için kripto para birimini karşılayan forumların orijinal konseptidir - burada kripto para birimi“ beğeniler ”ve“ yükselişler ”kadar kolay dağıtılabilir ve bu yüksek güçlü dağıtım mekanizması para birimine ve sosyal ağa benimsenme ve takdir getirecektir. Platformun 2016 yılında parayla sınırlı bir bütçeyle lansmanından bugüne, platformun geliştirilmesinden ve kullanıcı tabanının büyümesinden keyif aldım. Şimdi stratejik bir ortağın onu yeni zirvelere getirmeye çalıştığını görmekten heyecan duyuyorum.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ