Block.One'un sosyal medya uygulaması Voice, Forbes'un küresel baş dijital sorumlusu Salah Zalatimo'yu CEO olarak işe aldı.

Blockchain Tabanlı Sosyal Medya Uygulaması Voice’a Forbes’tan Transfer

Firma ayrıca Voice'in 14 Şubat 2020'de herkese açık bir beta yayınlaması bekleniyor.

Sosyal medya uygulaması Voice, EOS blockchain üzerine inşa edildi ve EOS, Block.One'un arkasındaki şirket, platformun alan adını satın almak için 30 milyon dolar harcadı. Şirket sosyal medya uygulamasını ilk kez Haziran 2019'da açıkladı.

Salah Zalatimo’nun Forbes'daki Kusursuz Kaydı

Salah Zalatimo, Forbes'un Salah’ın sanal fotoğraf paylaşım girişimi Camerama'yı satın almasının ardından Forbes'a 2015 yılında katıldı. Salah, Forbes'un dijital dünyada başarısında hayati bir rol oynamış bir kişilik. Forbes’in yapay zeka destekli yayıncılık platformu Bertie'nin oluşturulmasıyla ödüllendirildi. Block.one’un basın açıklamasına göre Bertie, Forbes’in kitle boyutunun ayda 110 milyonun üzerine çıkmasına neden oldu.

Voice, Kullanıcıları Yerel Tokenla Ödüllendiriyor

Block.one CEO'su Brendan Blumer, mevcut sosyal medya platformlarının kullanıcılarını kullanmak için tasarlandığını söyledi. Ayrıca veri koruma ve dijital mülkiyet haklarının önemi üzerinde durdu. Sosyal medya platformlarının, kullanıcıların bilgilerini reklamverenlere açık artırma yaparak ve kârı cebe indirerek tasarladığı tasarımla ekledi. EOS genel blockchain üzerine inşa edilen Voice, daha fazla şeffaflık sağlıyor

Salah Zalatimo, tüm kariyerini dijital içerik alanında büyük içerik yaratıcılarının rekabet avantajı olarak en yeni teknolojileri kullanmasına yardımcı olarak inovasyona harcadığını söyledi. Blockchain'in dijital medya ürün inovasyonunun açık bir itici gücü olduğuna inanıyor ve Voice’in tokenleşmiş tasarımı, içerik oluşturucuları güçlendirmenin temelde daha iyi bir yolunu sunuyor. Ufukta yeni nesil merkezsiz medya var ve bu çabanın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ