Arweave protokolü, blockweave adı verilen yeni bir blockchain benzeri veri yapısıdır. Protokol, sürdürülebilir bir şekilde ölçeklenebilir ve kalıcı zincir içi veri depolaması sağlamak için tasarlanmıştır.

Blockchain Tabanlı Veri Depolama Protokolü Arweave Büyümeyi Teşvik Etmek İçin 8.3 Milyon Dolar Fon Topladı

Arweave protokolü, blockweave adı verilen yeni bir blockchain benzeri veri yapısıdır. Protokol, sürdürülebilir bir şekilde ölçeklenebilir ve kalıcı zincir içi veri depolaması sağlamak için tasarlanmıştır.

Blockchain tabanlı bir depolama protokolü olan Arweave, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve Coinbase Ventures'tan 8,3 milyon dolar daha fazla fon topladığını açıkladı. Bu fonlar, Arweave topluluk ekosistem girişimlerini ilerletmek için kullanılacaktır.

Arweave ekibi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“Andreessen Horowitz ve USV'den 8.3 milyon dolarlık ek kaynak ve Coinbase Ventures'tan yeni fon sağladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu fonları doğrudan Arweave’nin topluluğuna yeniden yatırım yapabildiğimiz için çok heyecanlıyız: inşaatçılardan arşivcilere ve ötesine kadar kullanılacak. Açık olmak gerekirse: Bu para sizin için, Arweave topluluğu. Kurucu ekip artık ağın büyümesini, kullanımını ve merkezsizleşmesini teşvik etmek için bu fonları topluma dikkatle dağıtmanın birincil rolü olarak görüyor. Bu nedenle, bu misyonu yürütmek için bir dizi önemli girişim başlatacağız. ”

Yeni fondan kaynaklanan girişimlerin ilk ikisi aşağıda açıklanmaktadır:

Arweave Grants - herhangi bir topluluk üyesinin Arweave protokolünün daha fazla benimsenmesi için projeler, girişimler, DAO'lar ve hatta pazarlama girişimleri için öneriler sunabileceği bir program. Arweave kurucu ekibi daha sonra “heyecan verici, uygulanabilir protokolü benimseme odaklı faaliyetlere” fon ve teknik destek sağlayacak.

Arweave Boost - güvenilir, gerçekten kalıcı veri depolama yardımıyla büyümelerini artırmak isteyen herhangi bir proje, girişim veya şirket için bir teklif anlamına geliyor. Arweave, Andreessen Horowitz ve Union Square Ventures temsilcileri de dahil olmak üzere 50.000 dolara kadar depolama, çekirdek ekip üyelerinin tavsiyelerine erişim, topluluk üyeleri ağından danışmanlık ve geri bildirim sunuyor.

 Ocak ayında Arweave, Arweave ekosistemini, projesini ve ağını ademi merkezileştirmek, geliştirmek ve genişletmek için tasarlanmış, topluluk tarafından yönetilen bir DAO olan ARCA'yı başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ