İngiliz-İsviçre emtia ticareti ve madenciliği şirketi Glencore, kobaltı izlemek için IBM tarafından geliştirilen bir blockchain çözümü kullanacak.

Blockchain Tedarik Zinciri Platformu

Glencore, 12 Aralık'ta yayınlanan bir basın açıklamasında, tedarik zinciri şeffaflığını artırmak için teknolojiyi kullanan çeşitli büyük şirketler arasında ortak olan Sorumlu Kaynak Blokaj Ağı'na (RSBN) katıldığını doğruladı.

Glencore: Blockchain İyi Uygulamalara Yardımcı Oluyor

RSBN, küresel kaynak denetimi ve danışmanlık RCS Global Group'un beynini oluşturmaktadır. IBM Blockchain platformunu kullanır ve Hyperledger Fabric tarafından desteklenmektedir . 

Basın bülteninde,

 “RSBN, düşük karbonlu ekonomiye ve dünyadaki kilit tüketicilere geçişi sağlayacak mal üreticileri arasındaki sürdürülebilir ortaklığın geliştirilmesinde kilit bir rol oynuyor”

ifadeleri yer aldı.

Blockchain Metal Endüstrisinin Favorisi Oldu

Öncesinde blockchain'e ilgi gösteren Glencore, Ekim ayında ileri dönük konsept kanıtı çözümlerinde işbirliği yapmayı hedeflediği Madencilik ve Metal Blokaj Girişimi'ni oluşturmak için yedi metal devinden biri oldu.

Ayrıntılı olarak ifade etmek gerekirse, metal endüstrisi, tedarik zinciri verimliliğini yükseltmek adına blokzinciri destekleme yanlısıdır. Mart ayında, Londra Metal Borsası'nın (LME) teknolojiye odaklanan benzer bir uluslararası girişime destek verdiği bildirildi . 

LME Genel Müdürü Matt Chamberlain,

“Metalinizin nerede olduğunu biliyorsunuz, metalinizin kanıtına sahipsiniz, ancak kimse metalinizin ne olduğunu ve metalinizin nerede olduğunu göremiyor”

 açıklamasını yaptı. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ