LG CNS ve Kakao'nun blockchain iştiraki Ground X, blockchain teknolojisini geliştirmek, güçlendimek ve kuruluşlar tarafından bildirildiği gibi çeşitli iş sektörlerine uygulamak için işbirliği yaptı.

Blockchain Teknolojisi İçin LG CNS ve Ground X İmzası

Son zamanlarda, LG'nin BT çözümleri iştiraki olan LG CNS ve Kakao'nun blockchain iştiraki Ground X, blockchain teknolojisini geliştirmek, güçlendimek ve kuruluşlar tarafından bildirildiği gibi çeşitli iş sektörlerine uygulamak için işbirliği yaptı.

Ayrıca, iki kuruluş genel olarak uyumlu bir çerçeve oluşturmak için stratejik bir derneğe onay verdi. LG CNS'nin gelecekteki stratejik iş bölümü Lideri Ha Tae-Seok ve Kakao Ground X CEO'su Han Jae-seon, Seul Magok'taki LG Science Park'taki merkezinin anısına imza attı.

Bir LG CNS temsilcisi,

Günümüzde, benzersiz blok zinciri ekosistemlerini birbirine bağlamak için sektörde aktif bir 'zincirler arası' proje var. Bu ortaklık sayesinde özel ve kamu blokajları arasındaki mevcut sınırları aşacağız ve yeni iş fırsatları için güçlü yönlerimizi birleştireceğiz.

Ground X, Haziran ayında halka açık bir Blockchain platformu olan Klaytn'ı tanıttı. Blockchain kodlaması ve uygulaması için geliştirici dostu bir ekosistemi desteklemektedir ve şu anda normal zincirler arasında blockchain kullanımını teşvik etmeye çalışmaktadır.

Ground X'in bir temsilcisi şöyle belirtti:

Klaytn'ın tespit teknolojisi, LG CNS Monachain'in veri saflığı ve güvenilirliğini sağlamlaştıracak. Kore’nin temsilcisi olan BT servis şirketi LG CNS ile işbirliği yapılması, ülkede blok zincir ekosisteminin büyümesine yol açacaktı.

Mayıs ayında, LG CNS, “Chak” olarak bilinen yerel bir döviz ödeme platformu inşa etmek için Monachain'i tanıttı. Bu yılın başlarında, Kore Maden ve Güvenlik Basım Şirketi tarafından kullanıldı. Bu, kamu sektöründe blokzincirinin ilk kullanımı olarak algılandı. Dahası, Chak şu anda Seongnam, Siheung, Yeongju, Gunsan ve Jecheon gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Monachain ilk olarak temmuz ayında hasarlı veya kaybedilen cep telefonlarının sigortası için ödeme işlemini organize eden LG Uplus tarafından benimsendi. Blockchain çerçevesi, Uplus verilerini KB Insurance ile güvenli bir şekilde paylaştığından, müşterilerin ek evrak göndermesi gerekmemektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ