Şeffaflık ve mahremiyet, sıkıntı dönemlerinde saygı duyulması gereken iki önemli direktir. Çin'de yaklaşık 1.770 ölümle sonuçlanan 70.000'den fazla vaka bildirildi. Çin krizle savaşmak için blockchain tabanlı çözümlere yöneldi.

Blockchain Teknolojisi, Çin

Şeffaflık ve mahremiyet, sıkıntı dönemlerinde saygı duyulması gereken iki önemli direktir. Çin'de yaklaşık 1.770 ölümle sonuçlanan 70.000'den fazla vaka bildirildi. Çin krizle savaşmak için blockchain tabanlı çözümlere yöneldi.

En son gelişmede, blockchain teknolojisi, Çin hükümetine ve tıbbi kurumlarına gizlilikten ödün vermeden yardımcı olurken, aynı zamanda salgına karşı savaşırken şeffaflık sağlıyor.

People's Daily'den gelen son haberlere göre, artan zorluklarla mücadele etmek için 1 - 14 Şubat tarihleri arasında Corona virüsüyle ilgilenen Çin'de en az 20 blockchain destekli uygulama başlatıldı.

Haberin detaylarında şu bilgiler yer alıyor:

“Kişisel bilgi yönetimi, blockchain uygulamasının önemli bir alanıdır. Bu ay daha fazla kişi işe döndükçe kimlik bilgilerine dayalı uygulamalar ve platformlar kullanıma sunuluyor. ”

Sağlık kayıtlarının yönetilmesinden, birlikte çalışabilirliğin sağlanmasından blok zincir tabanlı bulut sunucularında kişisel bilgilerin şifrelenmesine kadar, bu teknoloji salgının patlak vermesinden bu yana birçok durumda kullanılmaktadır.

Shandong Eyaleti Jinan'da, resmi günlük güncellemelerde, salgın verilerin kesin bir şekilde toplanması ve söylentilerin ortadan kaldırılması amacıyla platformda "kurcalamaya dayanıklı ve izlenebilir" bilgi sağlamak için blockchain teknolojisi kullanıldı.

Ayrıca, Tencent destekli çevrimiçi borç veren WeBank'ın baş bilgi sorumlusu Henry Ma, “Sınır ötesi, finansal blockchain hizmetleri platformu daha büyük bir rol oynayabilir ve orta ve küçük ölçekli işletmelerin ihracat ticareti finansmanı ve diğer finansal kredi desteği alma verimliliğini ve rahatlığını artırmasına yardımcı olabilir” açıklamasını yapıyor.

 South China Morning Post'un [SCMP] haberine göre, blok zinciri teknolojisi ile desteklenen ve Shanzong adlı bir bağış izleme platformu, salgın hastalıklı eyaletler arasında fon ve yardımların dağıtımındaki verimsizlik ve skandallara yanıt olarak Çin'de başlatıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ