DappRadar ve BGA Games tarafından yayınlanan son veriler, blockchain tabanlı oyunların geçen yılın ilk çeyreğinden bu yana %2000 arttığını ve blockchain ile ilgili tüm faaliyetlerin yaklaşık %52'sini oluşturduğunu gösteriyor.

DappRadar ve BGA Games tarafından yayınlanan son veriler, blockchain tabanlı oyunların geçen yılın ilk çeyreğinden bu yana %2000 arttığını ve blockchain ile ilgili tüm faaliyetlerin yaklaşık %52'sini oluşturduğunu gösteriyor. Oyun endüstrisindeki bu muazzam büyüme, blok zinciri teknolojisinin merkezi olmayan doğası nedeniyle mümkündür.

Mart ayının başlarında, blockchain tabanlı oyunlar yaklaşık 1,22 milyon benzersiz aktif cüzdanı (UAW) çekti. UAW, blockchain oyun platformlarında verilen akıllı cüzdanlarla etkileşim kurabilen kullanıcılara sağlanan akıllı adresleri ifade eder. Axie Infinity, 615 milyon dolarlık Ronin Bridge Hack'e karşı 22.000 UAW'dan sorumluydu.

Ethereum yan zincirinde kazan-kazan NFT oyunlarının yükselişi, büyümesinin ana faktörlerinden biri olduğunu kanıtladı. Pegaxy, Crazy Defense Heroes, Arc8 ve Aavegotchi, 2022'nin başından bu yana Polygon'un oyun etkinliklerinin neredeyse %219'una katkıda bulundu.

Blockchain oyun sektörü genelinde, 2022 yılına kadar 1. çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %150 artışla 2,5 milyar dolarlık toplam fon sağlandı. Animoca Brands, kendisini Web3'ün önde gelen oyuncularından biri olarak kurarken 5 milyar doların üzerinde bir değerlemeyle 360 milyon dolar toplayarak yatırımcılar arasında yer aldı.

Yeni Oyun Dönemi: Blockchain Tabanlı Oyunlar

Sanal veya gerçek parayla yapılan oyun içi satın alımları izlemek için blok zinciri teknolojisini kullanabiliriz. Teknoloji merkezi olmadığı için, kullanıcı verileri herhangi bir merkezi varlıkla paylaşılmayacak ve bu da onu daha güvenli hale getirecek.

Birçok sanal oyun ve kripto para birimi blok zinciri teknolojisinden yararlanır. Bu iki sektör, blok zinciri teknolojisinin tanıtılmasıyla birlikte dolandırıcılık ve veri hırsızlığı sorunlarından muzdarip olduğundan, her şey güvenli ve güvenilirdir. Blok zinciri şifreleme sağladığından, bilgisayar korsanları verilerinizi çalmayı neredeyse imkansız bulacaktır.

Hem oyuncular hem de oyun geliştiriciler, herhangi bir merkezi varlık tarafından kontrol edilmeyen oyunlar oluşturmak için blok zinciri teknolojisini kullanabilir ve böylece daha güvenli işlemlere izin verebilir. Bilgisayar korsanlarının varlığı nedeniyle birden fazla oyun web sitesinde gerçekleşen birkaç dolandırıcılık örneği vardı. Ancak şimdi, blockchain verilerini şifreleyeceği için oyuncular paralarını güvenle oyunlara koyabilirler.

Ayrıca, akıllı sözleşmeler veya UAW, işlevleri için herhangi bir merkezi varlığa güvenmez. Gerçek sahibinin izni olmadan hiç kimse oyun içi kaynakların genel ad adresini değiştiremez veya özel mülkiyet durumunu güncelleyemez.Bu nedenle, blockchain oyunlarının artan siber güvenlik endişeleri arasında kılık değiştirmiş bir nimet olduğu kanıtlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ