Blockchain işlemleriyle ilgili tahkim ve anlaşmazlık çözümünü yönetmek için akıllı sözleşmeler kullanan bir şirket, 17 Ocak'ta Londra Menkul Kıymetler Borsası Ana Pazarında listeleme niyetini açıkladı.

Blockchain Uyuşmazlık Çözümü Firması Londra Borsasında Listelenecek

Blockchain işlemleriyle ilgili tahkim ve anlaşmazlık çözümünü yönetmek için akıllı sözleşmeler kullanan bir şirket, 17 Ocak'ta Londra Menkul Kıymetler Borsası Ana Pazarında listeleme niyetini açıkladı.

Proof of Trust Ltd, giriş için herhangi bir finansal detay veya zaman çizelgesi vermedi, ancak CEO Dean Armstrong, şirketin listeleme ihtimalinden heyecan duyduğunu ve yatırımcılara bu çığır açıcı paylaşımda bulunma fırsatı sunmayı dört gözle beklediğini söyledi."

Akıllı Sözleşmeler ve Blockchain İşlemleri İçin Sigorta Protokolü

Şirket, tescilli teknolojisini ilk “blok zinciri işlemleri ve akıllı sözleşmeler için sigorta protokolü” olarak nitelendiriyor.

"The Proof of Trust, dünya çapında patentlerin, kaynakların hızı ve kullanımı açısından son derece verimli olan akıllı sözleşme anlaşmazlıklarına dayanan anlaşmazlık çözümünü kolaylaştıran bir protokole sahip olduğunu belirtti."

Sistem ayrıca akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılan verilerin gerçekliğini sağlamak üzere bir çarpışma önleme algoritması sunar.

Güven Kanıtı, protokolün küresel çapta büyük hükümetlerin ve şirketlerin dikkatine sunulduğunu ve bir dizi başbakana sunulduğunu iddia ediyor.

Londra Menkul Kıymetler Borsası Saygın Bir Hava Katıyor

Kripto ve blockchain ile ilgili firmaların LSE ve benzer borsalarda bir liste aramalarının bir nedeni, böyle bir listenin eklediğinde algılanan saygınlık havasıdır. Kripto para birimi endüstrisi uzun zamandır geleneksel finansal çevrelerde kötü bir üne sahipti ve ilk kripto para patlaması sırasında düzenleme eksikliği onu hafifletecek bir şey yapmadı.

Giderek daha fazla kripto şirketi, büyük bir borsada halka arz edilen ilk halka arzın daha geleneksel yolunu seçmeyi tercih ediyor.

LSE'de bir halka arz sahibi olan ilk kripto firması, son zamanlarda oldukça iyi gidiyor. Argo Mining 1.000 yeni madencilik makinesi ekledi ve hisse fiyatını Mayıs 2019'dan bu yana neredeyse üç katına çıkarak hisse başına 9.50 £ (11.85 $) seviyesine ulaştı. Hisse fiyatı o zamandan beri düştü, ancak yine de yazının yazıldığı sırada 7.15 £ (9.32 $) seviyesinde yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ