CB Insights, geçtiğimiz yıl toplanan fonun 2018'in 4.3 milyar $ 'lık seviyesinden yaklaşık % 30 oranında düştüğünü bildirdi.

Blockchain ve Kripto Girişimlerine Yatırılan Para Miktarı 2019

CB Insights, geçtiğimiz yıl toplanan fonun 2018'in 4.3 milyar $ 'lık seviyesinden yaklaşık % 30 oranında düştüğünü bildirdi. Ancak 2019'un dördüncü çeyreğinde Ripple, yatırım açısından alandaki diğer fintech'lerden daha iyi performans gösterdi.

Gerçek zamanlı brüt uzlaşma firması C Serisi finansmanında 200 milyon dolar topladı. SBI Group, Tetragon ve Route 66 Ventures yatırım turuna öncülük etti. 200 milyon dolarlık finansman değeri Ripple'a 10 milyar dolar değerine ulaştırdı.

Blockchain borç verme şirketi Figure Technologies, listede ikinci sırada yer alarak 103 milyon dolar topladı ve bunu 50 milyon dolarlık bir fonlama ile biten Bitcoin madencilik şirketi Layer1 izledi.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, fonunun şirketin sınır ötesi ödeme endüstrisini dönüştürme iddialı hedefini gerçekleştirmesine yardımcı olacağını söyledi.

“Vizyonumuza karşı yürütmek için güçlü bir finansal pozisyondayız. Blockchain alanındaki diğerleri büyümelerini yavaşlattı, hatta kapadı, 2019 boyunca ivme ve endüstri liderliğimizi hızlandırdık. ”

Özellikle Ripple, yeni sermaye enjeksiyonunun yeni yeteneklerin işe alınmasına ve talebi karşılamak için dünya çapında ofislerin eklenmesine doğru gideceğini söylüyor.

 200 milyon dolarlık finansman turu, Ripple’ın 2019'un dördüncü çeyreğinde XRP satışlarındaki çarpıcı düşüşe denk geliyor. San Francisco şirketi çeyrek boyunca borsalarda tek bir XRP bile satmadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ