Blockchain ve kripto para endüstrilerinden temsilciler, 12 Mart Salı günü yapılan bir Yargı Komitesinde Nevada Eyalet Senatosu'ndaki bir tasarı hakkındaki endişelerini dile getirdiler.

Blockchain ve Kripto İşleri Temsilcisi Nevada Bill

Blockchain ve kripto para endüstrilerinden temsilciler, 12 Mart Salı günü yapılan bir Yargı Komitesinde Nevada Eyalet Senatosu'ndaki bir tasarı hakkındaki endişelerini dile getirdiler.

Tasarı, SB 195, sanal para birimi endüstrisine birkaç tekdüze standart sunacaktı ve Borsalar gibi kripto ile ilgili işlerin Devlet iş ve Sanayi departmanına kayıt olmasını gerektirecekti.

Demokratik senatör James Ohrenschall'in sponsorluğundaki sanal para birimi işlemlerinin tekdüze düzenlemesi, sanal para endüstrisi için tutarlı düzenlemeler yapma amacı ile Tekdüze Hukuk Komisyonu tarafından ortaya atılan bir çabadır. Tasarında, Ohrenschall, Hawaii, Oklahoma ve Kaliforniya'daki eyalet yasalarında tasarıdaki diğer değişikliklerin yapıldığını belirtti.

Tasarının komisyondan önceki ilk açıklamasının ardından kripto endüstrisinden temsilciler yasayı protesto ettiler. Nevada Teknoloji Birliği (NTA), tasarının erken olduğunu ve blokajın hala başlangıç aşamasında olduğu için Nevada'yı rekabetçi bir dezavantaja sokacağını söyledi. Nevada Teknoloji Birliği (NTA), hızla gelişen teknolojiyi bu kadar ayrıntılı bir şekilde düzenlemeye çalışan bir tasarının yarardan daha fazla zarar verebileceğini söyledi.

Blockchains LLC’de hükümet işleri ve stratejik girişimlerden sorumlu başkan yardımcısı Matt Digesti, tasarının taslak sürecinde, hiçbir Blokchain veya kripto para birimi işlemine ilişkin işletmeye danışılmadığını söyledi.

Blockchain firması Filament'teki hükümet işleri müdürü Wendy Stolyarov'un yaptığı yazılı bir açıklamada, yasanın "istemeden bir para vericisi olarak sınıflandırılacağı, çünkü makineden makineye özerk işlemi mümkün kılan donanım cüzdan teknolojisi üretiyoruz." dedi.

Tasarı, henüz Şubat ayının ortalarında uygulamaya konan yasama ömrünün erken aşamalarında. Genel kayıtlara göre, tasarıda komisyonda herhangi bir işlem yapılmadı ve henüz tadil edilmedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ