Samsung, Metaverse ile blok zinciri, NFT ve kripto entegrasyonlarını sergileyen diğer birkaç şirketle birlikte TV'ler ve akıllı telefonlarla ilgili Metaverse teknolojisindeki gelişmeleri öne çıkaracak.

Samsung, Metaverse ile blok zinciri, NFT ve kripto entegrasyonlarını sergileyen diğer birkaç şirketle birlikte TV'ler ve akıllı telefonlarla ilgili Metaverse teknolojisindeki gelişmeleri öne çıkaracak. Blockchain, metaverse ve NFT teknolojisi, bu hafta Las Vegas'taki Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) etkinliğinde bir sıçrama yapacak.

 

CES, en son teknolojik gelişmelerin sergilendiği ve LG, Samsung, Amazon, Nvidia ve Sony gibi devlerin açılış konuşmalarının yer aldığı yıllık bir etkinliktir. Bu yılki etkinlik 5 Ocak ile 7 Ocak arasında gerçekleşecek ve kripto ve NFT şirketlerinin daimi gadget üreticileri ve TV üreticilerine kayda değer bir katkı sağladığı 2200'den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak.

Blockchain sektörü açısından, kripto para kategorisi altında gruplanan katılımcılar arasında türevler ve NFT borsası FTX, NFT platformu Blockparty ve NFT Software ve donanım geliştiricileri Atomic Form yer alıyor.

Etkinliğin açılış konuşmalarında Filecoin kurucu direktörü Clara Tsao, Celsius Network büyüme ve ürün sorumlusu Tushar Nadkami, Coinbase baş politika sorumlusu Faryar Shirzad ve Art Blocks Inc kurucusu ve CEO'su Erick Calderon gibi kripto para figürleri yer alacak.

“Stablecoinler gerçekten stabil mi? Geleneksel bankalar kriptoyu nasıl benimsiyor? Şirketim kripto ödemelerini kabul etmeli mi? Kripto Çözme panelinin önizlemesinde, günümüzün en iyi uzmanlarıyla büyük soruları ele alıyoruz, ”diyor. Kadroda Nadkami, Tsao, Transform Ventures CEO'su Michael Terpin ve Blockchain Association yönetici direktörü Kristin Smith yer alıyor.

Konferans organizatörü Tüketici Teknolojileri Derneği'ne göre, birçok üst düzey marka etkinlikteki yerlerini Metaverse teknolojisindeki "donanım, yazılım ve blok zinciri ve kripto" gibi gelişmeleri keşfetmek ve tanıtmak için kullanacak.

Samsung'un CES planları hakkında konuşurken üretici kısa süre önce yeni akıllı TV'leri için bir NFT platformunu duyurarak blok zinciri girişimlerini hızlandırdı . CTA endüstri istihbarat kıdemli yöneticisi Brian Comiskey Avustralya'ya şunları söyledi:

“Gerçekten Samsung'a bakacağız. Fuardaki akıllı telefon gelişmeleri, donanım Metaverse tarafından izlemek için ilginç bir alan olacak. Hatta televizyonları Metaverse için neler yapabileceklerini gösterecek.Gerçekten çeşitli internet tabanlı ekonomiler ve teknolojiler için tek durak noktası olmaya çalışıyorlar ” diye ekledi.

Comiskey, ana akım firmaların ilgisinden bahsederken kripto, blok zinciri teknolojisi ve NFT'ler hakkında bazı yükseliş açıklamaları yaptı ve onları Metaverse ile birlikte yükselecek olan "ödemelerin gelecekteki evrimi ve ticaretin neye benzediği" olarak nitelendirdi.

“Bence NFT'ler ve kripto para birimi, blok zincirinin tüketiciler arasında daha popüler hale gelmesi için gerçekten bir fırsat sunuyor” dedi.

NFT'ler, 2021'de Metaverse'in Ortaya Çıkmasıyla Gerçek Faydayı Buluyor

Teknoloji araştırma analiz firması Lopez Research'ün baş analisti Maribel Lopez, 4 Ocak'ta Wall Street Journal'a verdiği demeçte, NFT'ler ve Metaverse birçok üst düzey teknoloji firması için hala yeni olsa da, 2022'de blockchain sektörünün kanama kenarına dikkat çekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ