Montreal merkezli dijital varlık sorumlusu Knøx, kurumsal müşteriler ve güven için kripto saklama hizmetini desteklemek üzere bir fon toplama turunda 6,2 milyon dolarlık fon topladı.

Blockchain yatırımları Hız Kesmeyecek

Montreal merkezli dijital varlık sorumlusu Knøx, kurumsal müşteriler ve güven için kripto saklama hizmetini desteklemek üzere bir fon toplama turunda 6,2 milyon dolarlık fon topladı.

Fon turu, San Francisco merkezli risk sermayesi şirketi Initialized Capital tarafından yönetildi ve Kanada'da teknoloji odaklı bir haber kuruluşu olan BetaKit'in 24 Eylül'de bildirdiği mali hizmetler devi Fidelity ve girişim şirketi iNovia'nın katılımıyla gerçekleşti.

Knøx’ün ürünleri, özellikle müşterilerin zararlarına karşı korunması konusunu ele alan varlık yönetimi firmalarına, likidite sağlayıcılarına ve borsalarına yönelik.

Initialized Capital’in yönetici ortağı Garry Tan, “dijital varlık saklama hizmetini kapsayan daha kapsamlı bir sigorta poliçesi için büyüyen bir iştah olduğunu” ifade ediyor. Knøx’un kurucusu ve CEO’su Alex Daskalov da konu ile ilgili olarak şunları ifade ediyor:

“Dijital varlıklarını üçüncü bir tarafça yöneten kuruluşlar sigorta hakkını hakediyor. Çok sık, önemli olan riskleri aktarmak yerine, sigorta poliçeleri pazarlama amacıyla satın alınmakta. Sigorta programımız, güven verenlerin yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış ” durumda

Initialized Capital, Temmuz ayında blockchain destekli video oyun stüdyosu Horizon Blockchain Games için 3.75 milyon dolarlık fon turu başlatmıştı. Bu finansman turundaki diğer katılımcılar iNovia ve Polychain Capital ve Digital Currency Group gibi diğer büyük blok zincir yatırımcılarını içeriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ