Kripto cüzdan ve borsa sağlayıcı Blockchain.com, Birleşik Krallık'taki kullanıcılara Brexit'ten önce İngiliz sterlini ile ödeme yapma ve kripto varalığı satın alma olanağı sundu.

Blockchain.com Brexit Gerçekleşmeden Önce Pound - Sterlin Ticaret Çifti Sunuyor

Bir habere göre, Blockchain.com, kripto borsası hizmeti The Pit'e bir İngiliz sterlini geçidi başlattı. Yapılan duyuruda şu açıklamalara yer veriliyor:

Noel'i kutlamak için, pazar lideri fiyatlandırma ve likidite sunan GBP - BTC ve GBP - ETH sipariş defterlerimizi 30 günlük ücretsiz ticaret ile açıyoruz!

Brexit Etkisi

Blockchain ürün başkan yardımcısı Xen Baynham-Herd, kararın İngiltere kullanıcıları tarafından platforma ilk kez yatırılan rekor sayıya ek olarak Brexit ışığında alındığını söyledi.

Baynham-Herd, kripto varlıklarla ilgili olarak Brexit tarafından yaratılan ekonomik belirsizlik nedeniyle İngiltere vatandaşları için potansiyel güvenli bir liman yatırımı diyor.

Dijital olmasına rağmen Bitcoin dünyanın en zor varlığıdır. Tarih boyunca, bilgili yatırımcılar, istikrarsızlık ve ekonomik gerileme karşısında riski yönetmek ve uzun vadeli değeri korumak için sabit varlıklara (altın gibi) güveniyorlardı.

Baynham-Herd "Küresel bir durgunluk veya egemen borç yapılandırması Brexit gibi bir olayın daha fazla insanı Bitcoin ve kripto para birimlerini benimsemeye motive edebileceğini" söylüyor.

The Pit, kullanıcıların farklı bankalar arasındaki işlemlere yakın anlık ödemeler sağlayan İngiltere'nin Hızlı Ödeme Programı aracılığıyla İngiliz sterlini ile kripto varlıkları satın almalarına izin verecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ