Kripto para kredisi endüstrisinin devam eden büyümesinin ortasında, büyük kripto cüzdan hizmeti Blockchain.com, sadece kurumlar için değil, tüm kullanıcılar için yeni bir kredi ürünü sunuyor.

Blockchain.com Şimdi Tüm Kullanıcılara Kripto Kredisi Verme Hizmeti Sunuyor

Kripto para kredisi endüstrisinin devam eden büyümesinin ortasında, büyük kripto cüzdan hizmeti Blockchain.com, sadece kurumlar için değil, tüm kullanıcılar için yeni bir kredi ürünü sunuyor.

İngiltere merkezli firma Blockchain.com 10 Mart'ta yaptığı açıklamada, Ağustos 2019'da ilk kez kurumsal bir kripto kredisi masası başlattıktan sonra, kripto kredisi hizmetini 180'den fazla ülkedeki tüm kullanıcılara sunuyor.

Kredi, Kullanıcıların Paxos Standardını Başlangıçta Bitcoin'e Karşı Ödünç Almasını Sağlıyor

Blockchain.com'dan Borrow adlı yeni kredi ürünü, kullanıcıların doğrudan platformun doğal kripto para cüzdanından Bitcoin'e (BTC) karşı Paxos Standard stabilcoin (PAX) ödünç almasına izin veriyor.

Blockchain.com'un bir sözcüsü yaptığı açıklamada, Blockchain.com’un Borrow'u Bitcoin'e karşı sadece PAX kredilerini destekleyecekken, firma platformu yakın gelecekte diğer varlıklara genişletmeyi planlıyor.

PAX stabilcoin, en büyük stabilcoin Tether'den (USDT) sonra ABD'nin en büyük dolar sabitli stabilcoinlerinden biridir. Ethereum blok zincirine dayanarak, Paxos Standard ABD doları tarafından 1: 1 desteklenir ve USDT'den sonra kripto pazarında en çok ticareti yapılan ikinci stablecoindir. Yazım sırasında, PAX, Coin360'ın verilerine göre piyasa değeriyle 33. en büyük kripto para birimi olarak derecelendirildi.

Kurumsal Yatırımcılardan Perakende Yatırımcılara Kripto Kredisi Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması

Blockchain.com'un kurucu ortağı ve CEO'su Peter Smith, yeni gelişmenin firmanın kullanıcılarına sunduğu hizmet grubunu önemli ölçüde genişlettiğini belirtti. Smith özellikle Borrow'un perakende yatırımcıların “büyük adamlar” gibi ticaret yapmalarını sağladığını vurgulayarak, kurumsal ve perakende yatırımcıların aynı finansal hedeflere sahip olduğunu vurguladı.

Perakende pazarına kurumsal yatırımcılar ile aynı likidite havuzuna erişim sunan Blockchain.com, duyuruda yer alan firma, kripto pazarının her iki tarafında USD sıkıntısını gidermeyi amaçlıyor.

Blockchain.com CEO'su konuyla ilgili olarak şunları ifade ediyor:

“Kurumsal ve perakende yatırımcılar aynı finansal hedeflere sahipler - zenginliği artırın ve riskleri yönetin - ama ellerindeki araçlar büyük ölçüde farklıdır [...] Şimdi, ticaret ürünleri ve Borç takımımızla perakende kullanıcıları büyük adamlar gibi ticaret yapabilir”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ