Blockchain'in toplam özkaynaklarının benimsenmesi, sayısız diğer kullanımda olmasına rağmen sadece ticarette yükseliyor

Blockchain

CBInsights'ın 2019'daki blockchain girişim yatırımları hakkındaki son raporuna göre, toplam fonlama tutarındaki düşüşe rağmen, 2019'un dördüncü çeyreğindeki yatırım faaliyeti, kurumsal uygulamalarda blockchain teknolojisinin benimsenmesi için fırsatlara işaret ediyor. Raporda ayrıca, Blockchain'in toplam özkaynaklarının benimsenmesi, sayısız diğer kullanımda olmasına rağmen sadece ticarette yükseliyor

Raporda ayrıca, yatırımcıların yatırımların bir ölçüsü olan alana toplam özkaynak finansmanının geçtiğimiz yıl % 30'un üzerinde düştüğünü ve kamu kazanç transkriptinde teknolojinin de düşüşte olduğunu vurguluyor.

Raporda ayrıca, girişimcilerin tedarik zinciri takibinden finansal parametrelerin yerleşimine kadar çok sayıda blok zincir teknolojisi için kullanım örnekleri sunmasına rağmen, önemli değişikliklerin benimsenen tek kullanımlık faaliyetlerde olduğunu gösteriyor.

2019 ayrıca 2018'in zirvesinden yatırımcı fonunda % 28 düşüşle 4.3 milyar dolar gördü. 2018'deki en iyi iki bağışçı, topladığı 400 milyon dolar fon ile kripto para madenciliği donanım şirketi Bitmain ve 322 milyon dolar toplayan San Francisco merkezli borsa Coinbase idi.

2019'un dördüncü çeyreği için, şirketler 164 anlaşma boyunca 785 milyon dolar topladı. Bu rakam, bir yıl önceki dördüncü çeyreğe göre % 36 düşüş gösterdi. Bununla birlikte, 2018 rakamlarından biraz daha düşük olsa da, “ son çeyrek, 2019'da hala birinci çeyrekte ve ikinci çeyrekte daha iyi performans gösterdi ve yatırımcı ilgisi özellikle kurumsal uygulamalara işaret ediyor.

Kurumsal ödeme ağı Ripple, SBI Group, Tetragon Financial Group ve Route 66 Ventures'tan 200 milyon dolarlık C Serisi fon toplama turu ile son çeyrekte en yüksek tutarı elde etti. Bu Ripple’ın değerlemesini yaklaşık 10 milyar dolara getirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ