Dijital cüzdan sağlayıcısı olan İngiltere merkezli Blockchain.info, 22 eyalette kullanıcılara Bitcoin alıp satma olanağı sunmaya başladıklarını açıkladı. Açıklamaya göre, şirket önümüzdeki günlerde Ethereum ve Bitcoin tabanlı nakit değiş/tokuşu da dahil olmak üzere ABD'li müşteriler için de hizmetler eklemeye devam etmeyi planlıyor.

Yapılan bu gelişim, Coinbase'e doğrudan saldırı olarak görülüyor ve Coinbase, son birkaç haftadır Bitcoin Cash'i sistemlerine entegre etme kararları yerine Segregated Witness'ın (SegWit) uygulanmasına odaklanarak bazı kullanıcıların yeniden piyasalara dönemesini amaçlıyor (altcoinlerden çıkış). Blockchain.info CEO'su Peter Smith, CNBC ile pazarın mevcut durumu hakkında ki röportajın da şunları söyledi:

Kısa vadeli kazançlara öncelik veriyorsak, satın alımın önceliğini alacağız çünkü çoğu insanın yaptığı şey bu, ancak o deneyimi kavradığımız dan emin olmanın tam zamanı. "

Şirketin şu anda yaklaşık 22 milyon kullanıcısı var, bunların %30-%40 lık bölümü sadece ABD merkezli. Bu rakamlar aslında Bitcoin'in hala emeklemekte olduğunu göstermektedir. Dr James Andrew Butler, dijital varlık platformu Sharpe Capital'in kurucu ortağı ve COO'su şunları söyledi:

"Blockchain hizmet sağlayıcılarının ve özellikle kripto paraların ana akım kabulü için teknik engeli azaltanlar olmak üzere, gittikçe artan sayıda Blockchain servis sağlayıcılarının ortaya çıkması, geleneksel bankacılık ve sermaye piyasalarının dünyasına Blockchain teknolojisinin hiçbir yere gitmediğini vurgulayan bir işarettir. Tüm kripto paraların piyasa değeri, şu anda 600 milyar doların altında, bu küresel sermaye piyasaları bağlamında çok küçük bir miktarı oluşturuyor ve bu ana akımla aynı internetin ilk yılları gibi kullanıcı sayısını gün geçtikçe çoğaltmaya devam edecek."

Bitcoin Satışı


Açıklamanın yapılmasından bir gün önce, 30 Kasım'dan bu yana ilk kez fiyatlar 10.000$ altına düştüğü için Bitcoin için önemli bir satış baskısı altında kaldı. Bununla birlikte, sadece 48 saat içinde piyasada toparlanma olmuş ve tekrar ayağa kalkma girişimleri devam etmekte.

Bitcoin'in önceki günün en düşük seviyesine göre %28 artışla 11.785 $ işlem görmeye başladı. Olumlu haberler ile BTC/USD paritesinde ki artışın devam etmesi öngörülmekte.

Blockchain.info vermeye başladığı bu hizmet ile bir adım önde olacağını söylemek doğru olacaktır. Çünkü insanlar genelde paralarını bozdurmadan önce güvenli şekilde saklayabilmek amacıyla Blockchain.info elektrik cüzdanını bir depolamı aracı olarak kullanmaktalar. Çünkü şuan için en güvenli e-wallet servis sağlayıcıları kendileri. Bununla birlikte Blockchain wallet adresinizden Bitcoinlerinizi bozdurmak ve nakite dönüştürmek için bir borsaya transfer etmeniz gerekmekte fakat Blockchain.info şuan vermeye başladığı hizmet ile birlikte borsaların ayağını kesmiş gibi görünüyor. Al/Sat yapmak haricinde paranızı sadece bozdurmak için bir borsaya göndermek gönderirken vakit kaybetmek yada aktarım ücreti ödemek zorunda kalmayacaksınız anlamına geliyor. Umarım bu tarz gelişmeler devam eder ve borsaların birazda olsun ayağı kesilir bunu söylememin sebebi ise ne olursa olsun borsalar güvenli değildir. Blockchain e-wallet hizmeti bu atak ile daha fazla kullanıcıya sahip olacaktır. İlerleyen gelişmelerle birlikte tekrar görüşmek üzere.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ