Kısa süre önce BlockFi'ye katılan ve Credit Suisse'in Özel Bankacılık Ekibi'nden ayrılan David Olsson, röportajda COVID-19'un BlockFi'nin kurumsal genişleme planlarına zarar vermediğini söyledi.

BlockFi, COVID-19 Ekonomik Sorunları Arasında Asya Büyümesini Planlıyor

Kısa süre önce BlockFi'ye katılan ve Credit Suisse'in Özel Bankacılık Ekibi'nden ayrılan David Olsson, röportajda COVID-19'un BlockFi'nin kurumsal genişleme planlarına zarar vermediğini söyledi. "Mart ayındaki dalgalanmalardan akranlarımızdan daha güçlü çıktık ve şimdi kasımızı esnetip genişletmenin zamanı geldiğine inanıyoruz." diyor.

Bir kripto ödünç veren ve finansal hizmetler şirketi olan BlockFi, son zamanlarda genişleme çabalarını dillendirdi. BlockFi yatırımın büyüklüğü hakkında yorum yapmasa da, ortaklık ilave Asya merkezli finansal kurumsal müşterilere ulaşmayı umuyor.

Girişim sermayesi tarafından desteklenen BlockFi gibi yeni firmalar, COVID-19 sonrası ekonomide yeni ortaklıklar veya anlaşmalar yapmakta zorlanabilirler. PwC'nin bir raporuna göre 2019, blockchain ve kripto bazlı para toplama anlaşmalarında keskin bir düşüş yaşadı. Son dönemdeki dalgalanmalarla devam edebilecek ve daha da zorlaşabilecek bir eğilim.

 David, geçtiğimiz ay Şirketin kurumsal büyümesini artırmak için Avrupa ve Asya Piyasaları Küresel Genel Müdürü olarak işe alındı. Pasifik'e dayalı genişlemeyi, küresel pazarlardaki oynak finansal piyasalardaki büyümenin kritik bir bileşeni olarak görüyor, bazıları da zincirleme tabanlı girişimlere düşmanca davranıyor. Asya genişleme planları hakkında, "Dünyadaki 7,5 milyar insanın 4,5 milyar nüfusu ve genç bir demografik eğimi ile BlockFi gibi teknoloji odaklı bir firmanın Asya'yı büyük fırsatlarımızdan biri olarak görmesi mantıklı. Son zamanlarda, bir fon yöneticisi olan Arrano Capital, bir bitcoin izleme fonu için Hong Kong'daki Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'ndan onay aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ