Amerika Birleşik Devletleri'nde 2019 vergileri için son başvuru tarihi hızla yaklaşıyor. Geleneksel geliri beyan edenler için bile, süreç uzun sürebilir.

Blockfolio ve TokenTax Vergileri Kolaylaştırmak İçin Güçlerini Birleştiriyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde 2019 vergileri için son başvuru tarihi hızla yaklaşıyor. Geleneksel geliri beyan edenler için bile, süreç uzun sürebilir. ABD ve ötesindeki kripto para sahipleri için en büyük zorluklardan biri, kripto varlıklarının nasıl beyan edileceği ve IRS'den kaçınmadığıdır.

Kripto Para Sahipleri için Vergi Sezonu Daha Kolay

Blockfolio ve Token Tax, bu süreci ABD sakinleri için kolaylaştırmaya çalışıyor. TokenTax, kripto işlemlerinden gelen verileri analiz edebilen ve uygun vergi formlarını oluşturabilen kripto yatırımcıları için bir platformken, Blockfolio bir mobil kripto para birimi portföyüdür. Bu ikisini entegre ederek, kullanıcılar Blockfolio'da kriptoyu izleyebilir, TokenTax'a kaydolabilir ve hemen tüm işlemlerini içe aktarma seçeneği sunulur. TokenTax kurucu ortağı Alex Miles şunları not ediyor:

“Kullanıcılar için en büyük zaman konularından biri işlemlerini Token Vergi sistemine nasıl dahil ettikleri. Blockfolio'da zaten kaç kişinin işlemlerini takip ettiği göz önüne alındığında, bir entegrasyon tam anlamıyla mantıklıydı. ”

Mobil kripto para birimi portföyü izleme ve yönetimi için önde gelen ağlardan biri olan Blockfolio CEO'su Edward Moncada:

"Bu entegrasyon ve ortaklık sayesinde, zamandan tasarruf eden TokenTax deneyiminin kullanıcılarımız için daha da kolay hale gelmesinden dolayı heyecan duyuyoruz."

 Bu entegrasyon, işlem verilerini zaten girmiş olan mevcut Blockfolio kullanıcılarının vergi formları üzerindeki çalışmalarını tekrarlamak zorunda olmadıkları anlamına gelir. Tüm kripto para sahipleri, varlıkların ABD vergileriyle ilgili yanlış veya hatalı rapor edilmesinin büyük para cezalarına yol açabileceğini hatırlamalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ